Zgjedhjet në PD/ Përfundon numërimi i votave në Shkodër, konfirmohen emrat e propozuar

Dega e PD-së në Shkodër

Mbyllet procesi i numërimit të votave në Bashkinë Pukë dhe Malësi e Madhe për kandidatët që do të futen në listat Partisë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme. Pjesëmarrja ishte nga 60-70 % e anëtarëve të PD-së.

Sipas rezultateve është kontestuar Prel Gjoni ne Puke dhe Marin Tukaj në Vau Dejës.

Ndërsa në  Bashkinë Malësi e Madhe janë konfirmuar të gjithë emrat e propozuara.

Numërimi i votave ka përfunduar edhe në Shkodër, ku të gjithë kandidatët janë konfirmuar.


Lajmi kryesor:

Votohen kandidatët për deputetë në Shkodër/ S'kualifikohen 2 emra pas numërimit, Bardhi: Po përgatitemi të shkojmë me emrat tanë (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?×

Lajmi i fundit

John

Zëri i Amerikës: Kosova, Serbia, Greqia shpresojnë për interesim dhe investime amerikane në Ballkan