Zhvlerësohet euroja, dollari fiton terren, si nisi java në kursin e këmbimit

Zhvlerësohet euroja, dollari fiton terren, si nisi java në kursin e këmbimit

foto ilustruese

Dollari amerikan u forcua në kursin e këmbimit me lekun, ndërsa euro dhe poundi humbën terren.

Sipas kursit të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, të hënën një euro u këmbye me 106.37 lekë, duke humbur 0.26 pikë krahasuar me të premten, ndërsa një dollar u këmbye me 100.95 lekë, duke fituar 0.47 pikë.

Poundi britanik u këmbye me 122.90 lekë, ose 0.23 lekë më pak se të premten e javës së shkuar, ndërsa franga zvicerane u këmbye me 110.57 lekë, ose 0.35 lekë më tepër.

 

 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori