Zjarr në malin e Torovicës në Lezhë, rrezikohen 3 banesa, digjen 15 hektarë bimësi

LEZHË- Një zjarri ka përfshirë malin e Torovicës, që lidhet me fshatin Bend në kufi me Shkodrën, ku deri më tani janë djegur deri 15 hektarë pyll me bimësi, shkurre dhe pisha.

Aktualisht zjarri është përhapur një një sipërfaqe të konsiderueshme duke vendosur në rrezik dhe 3 banesa, të cilat ndodhen afër zonës sëpërfshirë nga flakët.

Zjarri po përhapet me përmasa të mëdha, ndikuar edhe nga era.

Në vendngjarje ndodhen dy zjarrfikëse dhe efektivë të policisë të cilët po vijonë punën për vendosjen nën kontroll të flakëve, ndërkohë po hasen me vështirësi për shkak të terrenit të vështirë.

 


Lajmi kryesor:

Temperaturat e larta, rikthehen zjarret në vend, digjen 30 hektarë pyje në Borizanë të Fushë-Krujës e Lezhë! 3 banesa në rrezik në Torovicë (VIDEO)


S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Politikanit i hyn bleta në gojë gjatë konferencës, ja reagimi i tij

VIDEO/ Politikanit i hyn bleta në gojë gjatë konferencës, ja reagimi i tij