Zyrtare/ Besnik Hasi largohet nga Mechelen, e pret klubi që lufton për titullin kampion

Zyrtare/ Besnik Hasi largohet nga Mechelen, e pret klubi që lufton për titullin kampion

Besnik Hasi

Besnik Hasi nuk do jetë më trajneri i KV Mechelen në elitën e futbollit belg. Ish-mbrojtësi i Kombëtares që tanimë prej 2009 i është përkushtuar trajningut pritet të jetë zgjedhja e Gent, po në Belgjikë, ekip ky që garon për titulin kampion dhe nga sezoni i ri do kërkojë një vend në grupet e Conference League.

Hasi u ul në stolin e Mechelen në 8 nëntorin e 2023 dhe e ka drejtuar ekipin për 22 ndeshje duke e nxjerrë nga zona e ftohtë për ta promovuar në luftën për garat evropiane.

Me fundin e kontratës që skadon në 30 qershorin e 2024, Mechelen ka njoftuar se palët do ndahen, kjo pasi trajneri duket se nuk ka pranuar rinovimin dhe kërkon të tjera emocione në një ekip që lufton për titullin.

Anderlecht, Legia e Varshavës, Olympiacos, AL-Raed, Al-Ahli dhe KV Mechelen, këto  kanë qenë klubet ku Hasi ka drejtuar si trajner prej 2009.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj