Zyrtare, Carlo Ancelotti trajner i Napolit

Zyrtare, Carlo Ancelotti trajner i Napolit

Presidenti i Napolit dhe trajneri Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti është trajneri i ri i Napolit. takimi që trajneri ka patur sot me presidenti Aurelio De Laurentiis ka qenë i suksesshëm, palët kanë dakord dhe Ancelotti ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me nënkampionët e Serisë A.

I shkarkuar nga stoli i Bayern në tetor të vitit të kaluar, trajneri italian ka qëndruar disa muaj pushim, por tashmë do të ulet sërish në stolin e një skuadre italiane, pas disa vitesh anembanë Europës. Ancelotti ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare, me opsionin për një vit të tretë, nga e cila do të përfitojë 6.5 milionë euro për sezon.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën çifti nga Saranda! Lanë pas 3 fëmijë

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën çifti nga Saranda! Lanë pas 3 fëmijë