Zyrtare/ Ernest Muçi dhe Milot Rashica me trajner të ri, legjenda e Holandës firmos te Besiktas

Zyrtare/ Ernest Muçi dhe Milot Rashica me trajner të ri, legjenda e Holandës firmos te Besiktas

Giovanni van Bronckhorst

Giovanni van Bronckhorst është trajneri i ri i Besiktas në Superligën turke të futbollit. Ernest Muçi dhe Milot Rashica do kenë trajner të ri deri në verën e 2026, teksa legjenda e Holandës ka një detyrë jo të lehtë për rivalitetin me Fenerbahcen e Jose Mourinhos.

Giovanni van Bronckhorst e nisi karrierën si trajner te Feyenoord në 2015, pasi më herët ishte pjesë e moshave në stërvitjet e këtij ekipi. Pas përvojës me Rangers në Skoci, tanimë detyra e tij e re është në Turqi ku ka detyrë për të fituar titullin kampion.

Me një merkato të lirë për në verë, pritet që ish-futbollisti i Holandës të mbështetet te Muçi dhe Rashica në sulm.

I dalë nga moshat e Feyenoord, Giovanni van Bronckhorst ka qenë pjesë edhe e Rangers, Arsenal apo Barcelonës në karrierën e tij si futbollist.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Përmbysje 'e çmendur', Partizani fiton 1-2 në Maltë dhe kalon në turin e dytë! Kundërshtari i radhës

Conference League/ Përmbysje 'e çmendur', Partizani fiton 1-2 në Maltë dhe kalon në turin e dytë! Kundërshtari i radhës