Zyrtare/ Feyenoord konfirmon largimin e Arne Slot, trajner: Do drejtoj Liverpoolin

Zyrtare/ Feyenoord konfirmon largimin e Arne Slot, trajner: Do drejtoj Liverpoolin

Arne Slot

Feyenoord ka konfirmuar se trajneri Arne Slot do largohet nga ekipi. Holandezët janë në kërkim të një trajneri të ri, me Slot (45 vjeç) që e ka punën gati dhe as më pak e as më shumë por te Liverpool në Premier League.

Pas nëntë vitesh Jurgen Klopp do largohet nga të kuqtë dhe Liverpool ka gjetur akordin me Slot, i cili duket se ka zgjidhur gjithçka me Feyernoord edhe pasi ka paguar një shumë si dëmshpërblim për 12 muajt e mbetur në kontratë.

"Arne Slot zyrtarisht nënshkruan kontratën e tij si trajner i ri i Liverpool, të gjitha dokumentet janë në vend. Njoftimi zyrtar do të pasojë në kohën e duhur. Leja e punës është ende në pritje për disa nga anëtarët e stafit të tij dhe më pas do të vuloset e gjitha", thonë mediet në Britani.

Slot aktualisht do të përgatitet në ndeshjen e fundit si trajner i Feyenoord, me skuadrën e Eredivisie që do të përballet me rivalët e Roterdamit, Excelsior, këtë të diel. Para këtij dueli ai konfirmoi se nga sezoni i ri do jetë në krye të Liverpool.

“Mund ta konfirmoj se do të jem trajner i Liverpoolit në sezonin e ardhshëm”, ishin fjalët e Slot në konferencën për shtyp. 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë