Zyrtare, ish zv. trajneri i Kombëtares ulet në bankinën e skuadrës së njohur: Rikthim në shtëpi

Zyrtare, ish zv. trajneri i Kombëtares ulet në bankinën e skuadrës së njohur: Rikthim në shtëpi

Xhani De Biazi dhe Paolo Tramezani

Një prej personazheve më të dashur nga tifozët e kombëtares shqiptare, ish-zv.trajneri i Kombëtares shqiptare në kohën e Xhani De Biazit, Paolo Tramezani,  është rikthyer të bankinë.

Ai do të drejtojë për të tretën herë skuadrën e Sionit. Tekniku italian është zgjedhur sërish në krye të skuadrës zvicerane i cili ka firmosur një kontratë deri më 30 qershor 2023, duke zëvendësuar kështu trajnerin Marko Uokër.

Vetë klubi zviceran e ka dhënë këtë lajm përmes një postimi në rrjetet sociale.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore