Zyrtare/ Kërkon një ftesë nga Sylvinho, mbrojtësi korçar firmos me Debrecenin në Hungari

Zyrtare/ Kërkon një ftesë nga Sylvinho, mbrojtësi korçar firmos me Debrecenin në Hungari

Jorgo Pëllumbi

Ish-kapiteni i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Jorgo Pëllumbi është mbrojtësi më i ri i Debrecenit në Hungari. 23-vjeçari korçar ka firmosur për tre vite e gjysmë dhe do jetë pjesë e prapavijës së gjigantit hungarez.

I dalë nga moshat e Skënderbeut, ai ra në sy pikërisht te korçarët ku kaloi dy sezone shumë të mira dhe më pas firmosi me Varazdin në elitën e Kroacisë. I huazuar ai luajti edhe gjashtë muaj me Kukësin.

Pëllumbi ka luajtur 15 ndeshje me Kombëtaren U-21 dhe ka qenë kapiteni i Shpresave, ndërsa kjo lëvizje duket se vjen në një çast kur ai kërkon një ftesë nga Kombëtarja, me Sylvinhon që duhet se e ka në "optikë" qendërmbrojtësin.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj