Zyrtare/ Shkarkohet kreu i AKU, Robert Lili, e zëvendëson Bledar Skënderi

Robert Lili dhe Bledar Skënderi

TIRANË- Siç Report Tv e kishte bërë me dije më herët, Bledar Skënderi është emëruar në krye të Autoritet Kombëtarët të Ushqimit. Sot emërimi i tij është zyrtare.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave. Skënderi zëvendëson në këtë post Robert Lilin. Ky i fundit do vijojë angazhimin brenda strukturave të Ministrisë së Bujqësisë.

Me emërimin në krye të këtij institucioni të rëndësishëm, Skënderi do duhet të heqë dorë nga kandidatura për anëtarë të KQZ-së së re.

Kujtojmë që më herët, Skënderi ka mbajtur postin e Zëvendësdrejtorit të ALUIZNI-t, të Burgjeve, si dhe jurist në Komunën Dajt.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Dozë e tretë vaksine për të gjithë mbi 18-vjeçarët në Shqipëri, 6 muaj pas dozës së dytë