Zyrtare/ Shkëlqeu në Botëror, Liverpool paguan 40 milionë euro për mesfushorin

Zyrtare/ Shkëlqeu në Botëror, Liverpool paguan 40 milionë euro për mesfushorin

Alexis Mac Allister

Liverpool ka njoftuar transferimini e argjentinasit Alexis Mac Allister. “The Reds” përmes kanaleve të komunikimit kanë zyrtarizuar transferimin e mesfushorit të Brighton. Mac Allister i kushtoi Liverpoolit 40 milionë euro.

Mesfushori, që u shpall kampion bote me Argjentinën vitin e kaluar në Katar, largohet nga Brighton, skuadër me të cilën u bashkua në janar të vitit 2019. Argjentinasi ka firmosur një kontratë afatgjatë me Liverpool, deri në vitin 2028 dhe do të mbajë fanellën me numrin 10 te skuadra e Klopp.

“Ndjenjë fantastike të jem këtu si lojtar i Liverpool dhe mezi pres të filloj. Dua të jem me skuadrën që nga dita e parë para sezonale. Kur je në një klub si Liverpool ti duhet të fitosh trofe të mëdhenj”, tha ai.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol