ZYRTARE/ Trajner anonim te Al Nassr, Cristiano Ronaldo do stërvitet nga tekniku kroat

ZYRTARE/ Trajner anonim te Al Nassr, Cristiano Ronaldo do stërvitet nga tekniku kroat

Dinko Jelicic në stërvitjen e parë me Al Nassr

Al Nassr konfirmoi dje largimin e Rudi Garcias nga stoli i ekipit pas tetë muajve. Tanimë klubi nga Arabia Saudite ku luan edhe Cristiano Ronaldo ka gjetur teknikun e ri. Do jetë Dinko Jelicic ai që do drejtojë skuadrën me misionin drejt titullit kampion.

Klubi nga Riadi ia ka besuar pankinën trajnerit të U-19, me kroatin që nuk është i njohur për rolin e trajnerit. Në karrierën e tij, Jelicic ka drejtuar skuadrat e moshave të Kroacisë U-19 dhe U-20.

Veç tyre, për pak kohë ka qenë trajner i NK Novigrad, NK Rudes apo edhe Kostusija. Tanimë ylli i futbollit botëror do duhet të stërvitet nga një trajner anonim, me kroatin që është ulur në stol vetëm në 76 takime me skuadra jo të rëndësishme.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas