ZYRTARE/ Trajneri i ri vjen nga Letonia, Partizani largon Giovanni Colella-n: Je njëri prej nesh

ZYRTARE/ Trajneri i ri vjen nga Letonia, Partizani largon Giovanni Colella-n: Je njëri prej nesh

Giovanni Colella, ish-trajneri i Partizanit

'Vals' largimesh nga Partizani. Pas zyrtarizimit të prishjes së marrëveshjes me drejtorin sportiv Elton Marini, tanimë të kuqtë kanë zgjidhur edhe kontratën me trajnerin Giovanni Colella. Edhe pse u shpall kampion i Superligës vetëm 10 ditë më parë, Colella nuk do jetë më pjesë e "Demave" edhe zyrtarisht, duke mbyllur pas një viti aventurën në kryeqytet.

Partizani njofton se italiani ka dhënë dorëheqjen. Të kuqtë duket se nuk kanë ndenjur në vendnumëro dhe kanë zgjedhur trajnerin e ri. Bëhet fjalë për kroato-gjermanin Tomislav Stipic. 43-vjeçari ka një eksperiencë në Gjermani edhe me të rinjtë e Frankfurtit, teksa ka drejtuar edhe Stuttgart Kicker, Grasshopers apo Slaven Belupo dhe Audo.

Konkretisht ai prej 1 janarit të këtij viti është në stolin e Rigës në Letoni, ku drejtoi ekipin në 17 takime, me një mesatare prej 2.65 pikë për ndeshje. Sërish të kuqtë do i besojnë një trajneri të huaj, me drejtuesit që kërkojnë suksesin dhe pse jo grupet e kompeticoneve evropiane.

"Partizani njofton mbylljen e bashkëpunimit me trajnerin Giovanni Colella, i cili sot i ka prezantuar dorëheqjen e parevokueshme presidentit Demi. Trajneri largohet nga Partizani pas nje viti të suksesshëm ku arriti së bashku me skuadrën objektivin madhor, titullin KAMPION…   Falenderojmë për kontributin “mister” Colella-n, që largohet nga Shqipëria si trajneri KAMPION, dhe i bëjmë me dije se dera e Partizanit do mbetet e hapur për bashkëpunime të tjera në të ardhmen. GRAZIE MISTER Ti mbetesh njëri prej nesh… P.M.T.P", njofton Partizani.

Tomislav Stipic

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren