ZYRTARE/ Trajneri 'rebel' nuk ia del, Sevilla shkarkon 63-vjeçarin pas katër muajsh

ZYRTARE/ Trajneri 'rebel' nuk ia del, Sevilla shkarkon 63-vjeçarin pas katër muajsh

Jorge Sampaoli, ish-trajneri i Sevilla-s

Sevilla në La Liga ka shkarkuar trajnerin Jorge Sampaoli vetëm pesë muaj pas emërimit të tij të dytë në stol. Sampaoli u kthye në "Ramon Sanchez Pizjuan" në tetor, pasi u largua pas sezonit të tij debutues në 2017 për të marrë frenat me ekipin kombëtar të Argjentinës.

Periudha e tij e fundit përfundoi sot, vetëm disa ditë pas humbjes 2-0 në Getafe, duke e lënë klubin vetëm dy pikë sipër zonës së rënies nga La Liga në vendin e 14-të.

Lajmi është konfirmuar nga Sevilla, me klubin andaluzian që i ka uruar suksese në të ardhmen. Në karrierën e tij, Sampaoli ka drejtuar klube si Santos, Atletic MG, Marseille, Universitae de Chile dhe kombëtaret e Kilit dhe Argjentinës.

Ish-trajneri i Alaves, Eibar dhe Athletic Bilbao, Jose Mendilibar raportohet  se do të vendoset si pasardhësi i 63-vjeçarit te Sevilla.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë