Qendrimi i PD-së për reformat, greva e avokatëve dhe mbledhja e 2 qeverive

21 Qershor, 07:18 | Përditesimi i fundit: 2022-06-21 17:39:36

Në një kohë kur stoku i dosjeve të pashqyrtuara sa vjen e po rritet në Gjykata, kreu i Dhomës së Avokatisë, Maks Haxhia ka sjellë një zgjidhje për këtë problem. Në emisionin’5 Pyetjet nga Babaramo’, në Report Tv ai ka propozuar që për të eliminuar stokun, të “përdoren” si gjykatës, avokatët. ‘Territorialja’ dhe ‘Zgjedhorja’, Kaso: PS nuk është serioze, bën diversion brenda PD! Mbështesim sistemin proporcional me korrektim kombëtar Nisur nga marrëveshjet të cilat u nënshkruan ditën e sotme në takimin e 8-të mes dy qeverive Kosovë- Shqipëri, i ftuar mbrëmjen e sotme në '5 Pyetjet nga Babaramo', ministri i infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu u shpreh mjaft pozitiv për mbledhjen

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha