A do të ketë ndryshime të tjera në qeveri? Spiropali: Nuk mund të shti fal, qeveria vazhdon punën

14 Shtator, 21:43

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin Elisa Spiropali, ka folur për emisionin "5 Pyetjet" nga Babaramo në Report Tv për largimet para zgjedhjeve në qeveri.

E pyetur nëse do të ketë ndryshime të reja, Spiropali thotë se nuk e kanë mendjen të rrinë nëpër mbledhjeje për ndryshimet e ministrave, por sipas saj qeveria vazhdon punën.

"Nuk mund të shti në fall dhe nuk mund të rrimë të presim a do ketë ndryshime apo jo. Më shumë i diskutoni ju në media këto ndryshime. Por qeveria vazhdon punën. Nuk e kemi mendjen të rrimë nëpër mbledhje dhe të bëjmë llogarinë e ministrave që ikin e vijnë. Në rast se do ketë mirë po edhe në rast se s'do ketë prapë mirë", thotë Spiropali.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha