A duhet përdorë Shqipëria vaksinat ruse e kineze krahas vaksinave perëndimore?

5 Mars, 18:34

Emisioni Repolitix trajtoi temën e vaksinimit kundër covid-19. Ndërkohë që vendet e BE janë duke shqyrtuar mundësinë për të përdorur vaksinat ruse apo kineze po Shqipëria a duhet të fillojë të mendojë që krahas vaksinave perëndimore të pranojë edhe vaksinat ruse apo kineze nëse ato janë të sigurta? Të ftuar në studio nën/drejtori i ISHP-së Dritan Ulqinaku, Engjëll Bejtaj kirurg ish-ministër, Prof.Ass Fabian Cenko nga Universiteti Zoja e Këshillit të Mirë dhe epidemiologu Ilir Alimehmeti. Në lidhje skype Dr. Drilon Salihu drejtor i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë, Dr. Gezim Dauti mjek në Izmir të Turqisë, Dr. Aurora Dollenberg nga Gjermania Dr. Albert Troci nga Milano , Prof.Kita Sallabanda nga Madridi, gazetari Edison Myrtezai nga Pekini dhe mjeku Petrit Vargu.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha