Ali Ahmeti në Report Tv: S'tërhiqem nga kushti kryeministër shqiptar! I gatshëm për koalicion edhe me partinë e ish kryeministrit Gruevski

20 Korrik, 22:31

BDI për 20 vite ka qenë faktor për formimin e qeverisë në Maqedoninë e Veriut dhe me marrjen e 15 mandateve në zgjedhjet e fundit, Ali Ahmeti kërkon që në krye të qeverisë të vendoset një kryeministër shqiptar dhe duket se negociatat e tij vijojnë si me LSDM e Zaev dhe atë të VMRO/DPMNE e ish kryeministrit Gruevski.

Programe të tjera

Shiko të gjitha