Beqaj: S'u lejuan tamponët tek privati pasi nuk gjurmonim dot të infektuarit

27 Korrik, 22:11

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj i ftuar në emisionin "5 Pyetje nga Babaramo" në Report Tv sqaroi situatën e tanishme të pandemisë së COVID-19 duke theksuar se pavarësisht shifrave të larta nuk jemi vendi më i prekur në rajon. Ai tregoi arsyen se pse në spitalet private në vend nuk lejohet bërja e tamponit. Ish-ministri tha se çdo person që bën tamponin duhet gjurmuar dhe nga privati është shumë e vështirë të bëhet kjo pjesë, prandaj nuk janë lejuar.

Programe të tjera

Shiko të gjitha