Bllokoi 1 ton kanabis që u nis nga Shqipëria, Guardia di Finanza nxjerr pamjet e velierës 13 milje nga bregdeti shqiptar! Vlera e drogës 10 mln euro

9 Gusht, 13:03 | Përditesimi i fundit: 2022-08-09 13:50:54

Guardia di Finanza ka publikuar pamjet e momentit kur ka bllokuar velierën. Mediat italiane shkruajnë se ishte një operacion i vërtetë, ku u arrit bllokimi i kalimit nga Shqipëria në Salento të një ngarkese me 153 mbështjellës celofani, të përmasave të ndryshme, me lëndë narkotike dhe të ngjeshur në një anije me vela.

Kategori të tjera