Brataj: Njerëzit akoma nuk besojnë virusin, s'marrin masa

2 Korrik, 08:49

Emisioni Repolitix trajtoi dy tema . Në pjesën e parë u diskutua për operacionin anti-drogë Shqipëri-itali ku arrestuan 37 persona , 27 shqiptarë dhe 10 italianë. Të ftuar në studio gazetari Arsen Rusta dhe ish drejtuesi I Policisë Arben Hajdarmataj. Në pjesën e dytë u diskutua për situatën epidemiologjikë në vend ku I ftuar ishte drejtori I Urgjencës Kombëtare Dr. Skënder Brataj. Në lidhje skype nga Milano Dr. Albert Troci. Shefi I Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj tha se shtimi i rasteve është si pasojë e lirimit të masave që u bënë në muajin maj ndërsa të infektuarit e qershorit do të shikohen në muajin korrik.

Programe të tjera

Shiko të gjitha