Britania i ‘shpall luftë obezitetit’, takson sheqerin dhe kripën për 'snacks'! Nisma shembull për të gjitha qeveritë, në Shqipëri shifrat alarmante, 22% obezë

15 Korrik, 17:27

Taksë për sheqerin dhe për kripën, kjo është zgjidhja që Britania e Madhe ka gjetur për të luftuar atë që quhet pandemia e dhjamit, obezitetin. Më ketë nismë duhet të frymëzohet edhe Shqipëria, pasi nga rreth 22 përqind e 3 milionë shqiptarëve sot janë obezë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha