Çfarë pritet nga Reforma? Të ftuar Arta Dade dhe Oerd Bylykbashi

29 Tetor 2019, 11:07 | Përditesimi i fundit: 2019-10-30 10:09:57

Shkakun e refuzimit per hapjen e negociatave muk duhet ta kerkojme tek vizionet e ndryshme qe kane vendet anetare. Pergjegjese per refuzomin eshte qeveria jone, madje ne nje fare mase kemi penalizuar dhe maqedonine e veriut, tha ish-ministrja e jashtme arta dade ne pjesen e pare te emisonit 5 pyetjet nga babaramo Ne pjesen e dyte , anetari i kryesise se partise demokratike oerd bylykbashi u shpreh se pd eshte e gatshme te kontribuoje ne distance , permes nje drafti, ne reformen elektorale. Sipas bylykbashit problemi nuk qendron te legjislacioni por tek vullneti i qeverise nese kerkon te heqe dore nga inkriminimi procesit zgjedhor Emisionin "5 Pyetje nga Babaramo" me moderator Ilir Babaramon mund ta ndiqni çdo të hënë në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

Shiko të gjitha