‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj

26 Shtator, 18:38

Kolë Gjoka, një emigrantë shqiptar i cili prej 25 vitesh jeton në Gjermani, sot është “nën emocionet” e zgjedhjeve, pasi po kandidon për një vend në Bundestag me CDU.

Ai tregoi për Report TV se kandidimi i tij është i një rëndësie të madhe, jo vetëm si një rritje personale por edhe si një “dritare” për komunitetin shqiptar, si një mundësi për t’u lidhur me parlamentin gjerman dhe më pas me atë evropianin. Kandidati tha se megjithëse numri i votuesve shqiptarë në vend nuk është i lartë, ai i kandidatëve është rritur. Sot kemi 5 shqiptarë kandidatë për në Bundestag.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha