Fico: 33% e qytetarëve janë marrë 2 doza të vaksinës! 51 bashki të prekura me COVID!

22 Shtator, 12:21

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico ka bërë një panoramim të situatës së COVID-19 në vendin tonë.

“Ka pësuar një ulje, totali i rasteve aktive ka pësuar një rritje. Numri i Bashkive të prekura është 51, ka pësuar një rritje, % e rasteve të reja ku 52% femra dhe 48 meshkuj. Moshat e prekura 65-74 vjeç, të ndjekur nga 55-64.  33% me dy doza, po vijojnë vaksinimet në qendrat e vaksinimit dhe akima jemi në muajin e haour të vaksinimit masiv, ky muaj bëhet më i rëndësishëm se përkon me hapjen e shkollave”, tha Fico.

 •  

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha