Ka thyer cdo tabu, shikoni cfare ben lahutarja e njohur nga mengjesi deri ne darke(11 janar 2023)

11 Janar 2023, 20:43 | Përditesimi i fundit: 2023-01-11 20:55:16

Me origjinë nga Shkreli i Malësisë së Madhe, Lumturije Nonaj njihet jo vetëm si e vetmja lahutare në Shqipëri, por edhe si një person që ka kontribuar prej më shumë se 2 dekada në ruajtjen e traditave dhe vlerave kombëtare.