Kaos - E ftuar Elisa Spiropali- Pjesa e dytë

12 Mars 2019, 16:26

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi dhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishin të ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin '5 Pyetjet nga Babaramo' për të folur për situatën politike pas djegies së mandateve dhe protestave nga opozita, por edhe zgjedhjet lokale.

Shehi u shpreh se opozita do të vijojë protestat deri në largimin e Ramës, ndërsa kërkoi ndryshime dhe një Kushtetutë të re. Ndërkohë që ministrja Spiropali tha se pavarësisht protestave dhe djegies së mandateve, opozita do të futet në zgjedhjet lokale të qershorit.

Programe të tjera

Shiko të gjitha