'Koncesionet korruptive do të anulohen', Bozdo për Report Tv: Parësor interesi publik, jo gjueti shtrigash

28 Shtator, 22:58

Ish-zv.ministri i Ekonomisë dhe Energjetikës Enno Bozdo ka folur në studion "5 pyetjet nga Babaramo" në Report Tv për trajtimin që PD-ja do t'u bëjë koncesioneve në rast se do të vijnë në pushtet.

Bozdo deklaroi se të gjitha koncesionet korruptive do të prishen, pavarësisht nëse kanë lidhur kontratë me shtetin. Sipas tij, nëse këto biznese private kanë vepruar në kundërshtim me ligjin, shteti ka mënyrat e saj korrekte për t'i prishur këto kontrata.

Programe të tjera

Shiko të gjitha