Largimet para zgjedhjeve dhe negociatat e vështira me Serbinë

15 Shtator, 07:06

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin Elisa Spiropali, ka folur për emisionin "5 Pyetjet" nga Babaramo në Report Tv për fushatën elektorale dhe largimet në qeveri. Sipas Spiropalit, kryeministri Rama meriton edhe një mandat të tretë. Përsa i përket përzgjedhjes së kandidatëve nga PS-ja, Spiropali tha se nuk ka nevojë për shfaqje komisionesh për të zgjedhur sërish të njëjtat emra.

Ish-kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë -Serbi, Edita Tahiri e ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv, ka deklaruar se marrëveshja e firmosur nën ndërmjetësimin e SHBA-së ishte në dobi edhe të Kosovës.

    Programe të tjera

    Shiko të gjitha