Lufta kundër COVID-19, Mbretëria e Bashkuar vaksinon me një dozë 75% të të rriturve

3 Qershor, 14:44

Tre në katër britanikë të rritur kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës antiCOVID , deklaroi qeveria britanike, duke bërë që 75.2% e personave mbi 18  vjeç në vend të kenë marrë një dozë dhe 49.5% janë vaksinuar plotësisht.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha