Marrëveshja Kosovë-Serbi, Kryemadhi: Minishengeni njohu Kosovën me të drejta të barabarta, ra teza e Ramës

7 Shtator, 22:30

Marrëveshja e arritur në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë, për Kryemadhin është e mirë por që duhet parë në vijimësi se si do të shkojnë gjërat. Ajo tha se në këtë takim u rikonfirmua minishengeni, por jo teza e Ramës që donte të linte jashtë Mitrovicën. Sipas saj rikonfirmimi i minishengenit është njohja e Kosovës me të drejta të barabarta nga Serbia.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha