Në Gjirokastër gara është e fortë, PS-PD dhe LSI luftojnë fortë për të ndarë 4 mandatet

18 Prill, 23:49

Edhe në Gjirokastër duket se favorite për të fituar shumicën është Partia Socialiste. Sipas sondazhit të fundit të Piepolit, një javë para zgjedhjeve të 25 prillit, duket se qytetarët në qarkun Gjirokastër do t’i japin PS deri në 3 mandate ose 45-49 % të votave. Ndërsa PD me aleatët në rastin më të mirë mund të luftojnë për dy mandate në Gjirokastër ku pritet që të marrin 37-41 % të votave. Edhe LSI Lufton për një mandat në Gjirokastër me 6.5-8.5 % të votave. Qarku i Gjirokastrës nxjerr 4 deputet, ku PS mund të arrijë të marrë 3 aq sa ç’është edhe synimi i saj, por edhe nëse PD do të siguronte rezultatin më të mirë të saj ajo do të merret vetëm 2 mandate.

  •  

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha