Propozimet e PD-së për ndryshimet kushtetuese, Soreca: Kjo është demokracia, opozita është rikthyer në kuvend tashmë të diskutohen

21 Tetor, 13:19 | Përditesimi i fundit: 2021-10-21 15:36:05

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca nga Korça, teksa u pyet për 3 amandamentet e propozuara nga PD për ndryshimet kushtetuese tha se kjo është demokracia. Soreca u shpreh tha se nuk i ka parë ende amandamentet, por theksoi se kjo është demokracia, ku palët dorëzojnë në Kuvend dhe diskutojnë midis tyre për nisma të ndryshme ligjore.

‘Ne se kemi patur mundësinë ta shohim propozimit, e dimë që është dorëzuar nga PD. Kjo është demokracia, opozita është kthyer në parlament ku dhe sjell iniciativat e veta të cilat do të diskutohen.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha