Protesta vazhdon, i ftuar Tritan Shehu

8 Janar 2019, 16:08

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu i ftuar në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ ka folur në lidhje me protestën e studentëve, zgjedhjet lokale dhe emrat e rinj në kabinetin qeverisës.

Ish-ministri i Jashtëm Shehu është ndalur gjatë në mosdekretimin e pasardhësit të tij, Gent Caka nga presidenti Ilir Meta pasi sipas tij kreu i shtetit duhet që të verifikojë emrat që kanë ardhutr nga "errësira". 

Meta po vepron me mençuri. Duhen verifikuar ata që vijnë nga errësira. Ministri i ri i Jashtëm vjen nga errësira, është i panjohur. Të diheshin mendimet e tij. Ne atë e njohin vetëm në momentin kur mbështeti teorinë e copëtimit të Kosovës. Kështu që padyshim që Meta do ta verifikojë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha