PS fitore të madhe në Berat, mund të marrë 5 nga 7 mandate gjithsej! LSI në garë për 2 deputetë

18 Prill, 23:45

Sipas sondazhit të fundit të Piepolit për Report Tv për zgjedhjet e 25 prillit, qytetarët e qarkut Berat do i siguronin shumicën Partisë Socialiste. PS Lufton në Berat për 5 mandate duke marrë 56-60 % të votave, ndërsa PD me aleatët luftojnë për 3 mandate ose 29-33 % të votave. Edhe pse LSI është goditur shumë në qarkun e Beratit me ‘rrjedhjet’ e shumë anëtarëve të saj duke iu bashkuar PS, duket se përpjekjet vijojnë për të marrë 0-2 mandate, por jo të sigurta. Megjithatë gjithçka pritet të shihet ditën e votimit më 25 prill, ku qarku i Beratit nxjerr 7 deputetë dhe PS duket se është favorit për të marrë numrin më të madh të tyre. Ajo që vihet re te partitë nga sondazhet e kaluara të Piepolit për 25 prillin, PS dhe PD me aleatët kanë pësuar rritje të lehta me nga 1 %, ndërsa LSI shënon zbritje ose qëndrim në të njëjta kuota.

  •  

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha