Punëtori kapitalist përballë atij socialist, Report Tv sjell historinë e Fëllënxa Osmanllarit: Çdo ditë e imja është punë dhe sërish nuk i përballoj dot shpenzimet

1 Maj, 18:10

Një maji është dita ndërkombëtare e punëtorëve. Shqipëria ka eksperiencë ndryshe nga vendet e tjera në përkujtimin e kësaj date. Gjatë sistemit socialit punëtorët dilnin në parada për të festuar arritjet e propaganduara. Sot përsëri nuk i përshtaten simbolikës së kësaj date që është: protesta për të drejtat e tyre. Në kapitalizëm, punëtorit nuk i del paga e një pune për të jetuar. Ndryshe thonë nostalgjikët e para vitit 1990. Ndiqni reportazhin e Report TV.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha