Rezoluta për Srebrenicën, Klosi në 'Repolitix': Provokim i Berishës!

12 Maj, 22:45

Rikthimin e masakrës së Srebrenicës përmes një rezolute në Kuvendin e Shqipërisë nga Sali Berisha, u cilësua si një "provokim i shëmtuar" nga ish-kreu i SHISH Fatos Klosi. Ai sqaroi se Berisha donte të kapte "mat" mazhorancën, pasi mendonte se do ta votonin rezoltuën dhe në këtë mënyrë automatikisht do të 'shkelnin" premtimin e tyre se nuk do merrnin asnjë kërkesë të tij parasysh. Por opozita siç theksoi se edhe Klosi në "Repolitix" me gazetarin Denis Minga u tregua e zgjuar dhe nuk e votoi.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha