SHBA mbështesin pezullimin e patentave të vaksinave kundër koronavirusit

6 Maj, 13:35

Presidenti Joe Biden të mërkurën shprehu mbështetjen e tij për pezullimin e patentës për vaksinat kundër COVID-19, duke reaguar ndaj presionit në rritje nga ligjvënës demokratë dhe më shumë se 100 vende të tjera, por duke zemëruar kompanitë farmaceutike.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha