“Shkëlqimi dhe rënia” e një kampioni. Ilir Suli, në Esencë një rrëfim i sinqertë i jetës së sportistit (11 janar 2023)

11 Janar, 18:32 | Përditesimi i fundit: 2023-01-11 18:46:25

Nënkampion bote në peshëngritje, medalje bronzi në Europianin e vitit 2000, pjesëmarrës në dy olimpiada, në vitet 1996 dhe 2000 te të cilat u rendit në respektivisht i 14-ti dhe i 5-ti.Ish-kampioni, Ilir Suli  tërhoqi vëmendjen e të gjithëve pas deklaratës së tij disa muaj më parë në qendër të Tiranës, ku bënte thirrje që të gjithë të iknin nga Shqipëria.  “Esencë” riktheu në një rrëfim më shumë se të sinqertë, momentet që kanë bërë histori në jetën e një sportisti me vlera të rralla por edhe veshtiresitë e jetës në 20 vitet e fundit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha