Silva Bino: Maska ju mbron nga covid-19 sepse virusi qarkullon në ajër

16 Korrik, 08:48 | Përditesimi i fundit: 2020-07-16 08:49:03

Emisioni Repolitix në pjesën e parë trajtoi situatën epidemiologjike në vend ku në lidhje skype ishte shefja e Epidemiologjisë në ISHP Silvia Bino , epidemiologu Ilir Alimehmeti dhe nga Madridi Prof.Kita Sallabanda. Shefja e Epidemiologjisë në ISHP Silvia Bino theksoi se vendosja e detyrueshme e maskave në ambiente të mbyllura është një element shumë i domosdoshëm që të mbron nga Covid-i, pasi lidhet me eksperimentet e bëra ditëve të fundit që vërtetuan qëndrimin e virusit në ajër.Në pjesën e dytë u trajtua tema e reformës zgjedhore ku të ftuar ishin Edmond Stojku kreu I grupit parlamentar Demokraci dhe Drejtësi, përfaqësuesi I BD Fabian Topollaj, Pano Soko nga Nisma Thurrje dhe gazetari Poli Hoxha.

Programe të tjera

Shiko të gjitha