SPECIALE/ Me Gjovalin Shkurtaj për fjalorin e Malësisë së Madhe

5 Maj, 20:50

Dialektet e gjuhës shqipe konsiderohen jo vetëm nga albanologet shqiptare, por edhe nga të huajt si një gurre e pashtershme përmes të cilave zbërthehet zanafilla e shqipes, historia dhe etnokultura. Gjuhëtari i shquar akademik  Gjovalin Shkurtaj në një intervistë për Report Tv rrëfen rrugëtimin e tij 60-vjeçar në ekspeditat e kërkimeve dhe vlerat e mbledhura në veprën më të fundit të tij "Falori leksiko-frazeologjik dhe etnolinguistik i Malësisë së Madhe”.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha