SPECIALE/Lamtumirë Piro Mani, një qiri i ndezur në artin shqiptar! Regjisori ishte një 'akademi' për artistët shqiptarë

7 Qershor, 21:15

Piro Mani u nda nga jeta në moshën 89-vjeçare në SHBA ku jetonte prej vitesh. Ishte mjeshtër i regjisurës dhe artist i shkëlqyer, ku punoi 25 vite për filmin dhe teatrin shqiptar. Teatri Kombëtar i dedikoi homazhe me qirinj e lule.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha