Spiropali në '5 Pyetje me Babaramon': Emërimi i Shahinit ishte për të çuar më tej marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri

14 Shtator, 21:21

Ministrja e shtetit për Marrëdhëniet për Paralamentin, Elisa Spiropali e ftuar në Report tv ka komentuar në lidhje me largimin e ministres së Arsimit Besa Shahini.

"E konsideroj një nga arritjet e kryeministri Rama për ta afruar Shqipërinë dhe Kosovën për te afruar dy vendet. Kemi qenë të dyja në të njëjtën shkollë të mesme në Kanada. Ky u bë për të çuar më tej marrëdhëniet me Kosovës dhe Shqipërisë'" tha Shahnini.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha