Tensionet në Veri, Rama: Kosova ka të drejtë! Serbia të zbatojë marrëveshjen, përshëndes vendimin e Kurtit për shtyrjen e zbatimit të reciprocitetit

1 Gusht, 13:48

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për tensionet në Veri të Kosovës duke e cilësuar përshkallëzimin krejtësisht të paarsyeshëm. Teksa mbështet vendimin e Albin Kurtit për të dëgjuar aleatët dhe për të shtyrë zbatimin e aplikimit të reciprocitetit të targave dhe mjeteve të identifikimit për shtetasit serb, Rama bëri thirrje për Vuçiç dhe autoritetet e Beogradit që të mos justifikojnë grupet serbe.

    Kategori të tjera