Zgjedhjet amerikane në Shqipëri dhe epoka e para gjyqit

10 Nëntor 2020, 07:22

TIRANË - Akuzat e publikuara nga gjykata Speciale e Hagës për ish-drejtuesit e UÇK-së nuk shihen të drejta nga ish-Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca. I ftuar në emisionin "5 pyetjet nga Babaramo" ai deklaroi se akuzat janë politike dhe është një tentativë për ta konsideruar të gjithë UÇK-në një ndërmarrje kriminale dhe se nuk heton krime individuale.

 

Programe të tjera

Shiko të gjitha