• Shokët i zbuluan sekretin/Zhduket 27-vjeçari,makina u gjet pak km larg banesës

  Islam Lumani është një i ri nga fshati Kranjë i Prespës së Maqedonisë së Veriut, i cili rezulton i humbur që prej datës 21 mars të vitit 2021. Dhembja dhe pikëllimi kanë pllakosur në familje, që prej ditës kur 27-vjeçari doli nga banesa me makinën e tij dhe nuk u kthye më. Babai i tij Nasiri sëbashku me kushëririn Ilir Idili iu drejtuan emisionit ’Pa Gjurmë’ në Report TV për të kërkuar ndihmë. Mëngjesin e 21 marsit në një mot të keq, ndërsa jashtë binte dëborë, i riu doli me makinën e tij dhe me vete mori edhe portofolin me 500 euro Brenda. Ai njoftoi familjarët se do të merrte një porosi, pasi i kishte mbërritur edhe një mesazh në celularin, që e la në banesë. Islami kishte parkuar pak kilometra larg shtëpisë së tij dhe brenda në automjet u gjetën edhe çelësat në kroskot, por sakaq i riu ishte zhdukur. Familjarët zbuluan disa gjurmë të mbetura në dëborë, pranë vendit ku ndodhej automjeti, gjurmë që tregonin drejtimin tek anijet e ankoruara në breg të liqenit të Prespës. Familjarët dyshojnë se këto gjurmë i përkisnin Islamit, por nuk kanë mundur të zbulojnë asgjë konkrete për fatin e tij. Për babain, një nga arsyet që djali i tij humbi gjurmët është zbulimi i sekretit nga shokët e tij, për një lidhje dashurie që ai e kishte mbajtur të fshehur. Këtë dyshim ai e lidh me një debat mes shokësh, që kishte ndodhur një ditë para se Islami të humbte gjurmët.

 • Prokuroria rihap hetimet për vrasjen e Sh. Bocit/ Familja: Policia na e vrau

  Prokuroria e Lezhës, ka rihapur hetimet për vrasjen e 30-vjeçarit Shkurt Boci, 1999 në Fan të Mirditës. I riu u ekzekutua gjatë një operacioni policor, por ngjarja nuk është arritur të zbardhet. Sipas burimeve dosja hetimore prej muajsh është në duart e prokuorit Erjon Shehaj, i cili prej disa javësh është emeruar edhe si drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë. Një fakt i tillë u bë publik në studion e emisionit Pa Gjurmë në Report TV, kur me risjelljen në fokus të kësaj ngjarje, në punattën e datës 24 maj të këtij viti Mark Boci, kushëriri i viktimës solli prova duke kërkuar rihetim të ceshtjes, të mbetur pa autor.Mesa sjellja në vemendje të medias u përkthye në një reagim insititucion. Gjatë 3 muajve të fundit organi i akuzes ka kryer hetime intensive, duke mbledhur prova e marrë në pyetje shumë përsona. Mes personave që ka dëshmuar për këtë ngjarje është edhe Drejtoriri i Policisë së Lezhës Zef Laska, pasi në periudhen kur është vrarë i riu mbante postin e komandantit të Forcave të Ndërhyjes së Shpejtë të Laçit. Në deklarimet e tij në polici, Laska ka thënë se nuk ka qenë në krye të operacionit diten kur ka ndodhur ngjarja, por në Tiranë. Prokuroria ka arritur të provojë arritur se Shkurt Boci është vrarë nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Laçit, por duke qenë se provat janë të pakta ende nuk është arritur të zbulohet autori i kësaj vrasje. Familjaret e 30-vjeçarit i kanë denocuar me emra personat që kanë qëlluar në drejtim të tij, por për shkak se nuk ka prova të mjaftueshme ende nuk është marrë asnjë përson i pandehur në lidhje me këtë ngjarje. Ekzekutimi i 30-vjeçarit Shkurt Boci erdhi pas një kontrolli policor në zonen e Fanit në Mirditë.

 • Pa Gjurmë përball ish partnerët, ish burri:Ti drogohesh, me vajzat s’kam asnjë kontakt

  Çifti Astrit dhe Matilda Gjoka janë në prag divorci, por nëna prej 6 muajve kishte shkëputur çdo lloj kontakti të dy vajzave të mitura me babain e tyre. 39-vjeçari i drejtohet emisionit ’Pa Gjurmë’ për t’i bërë një thirrje publike bashkëshortes, e cila prej 10 vitesh jeton në Itali. Sapo u martuan në vitin 2011, çifti vendosën të jetonin në shtetin fqinj, vend në të cilin Astriti jetonte prej 20 vitesh. Në fillim marrëdhënia mes tyre ishte e mirë, deri në momentin kur bashkëshortja i kërkoi të zhvendoseshin nga Bolonja drejt Romës, aty ku jetonte nëna e saj e martuar me një shtetas italian. Astriti nuk pranoi, ndërkohë që kishin ardhur në jetë edhe dy vajzat. Pas refuzimit të tij, 29-vjeçarja merr vajzat dhe largohet nga shtëpia, duke denoncuar bashkëshortin për dhunë psikologjike. Në vitin 2013 nëna me të bijat u strehuan në një qendër nga shërbimi social italian. Veprimin e bashkëshortes, që i ndalon çdo kontakt me të bijat, 39-vjeçari e sheh si shenjë hakmarrje, pasi ishte ai që kërkoi divorcin, pas konflikteve që lindën mes tyre pa mbushur ende tre vite martesë. Babai u nda fizikisht me vajzat në vitin 2015, kur u dëbua nga shteti italian, ndërsa nëna vazhdon të jetojë në Itali ku ka nisur bashkëjetesën me një shtetas italian. Një muaj pasi u largua nga shtëpia, Matilda kërkoi të kthehet në shtëpi, por Astriti nuk e pranoi më si gruan e tij. Ai i ofroi një tjetër mundësi, atë të marrjes së një shtëpie me qira, pasi përveç fyerjes, që ndjeu si bashkëshort, meraku i vetëm i tij ishin vajzat e mitura, më e vogla 5 muajshe në atë kohë. 39-vjeçari është i bindur se vendin e tij nuk e zëvendëson askush, por nuk mund ta pranojë faktin, kur bashkëshortja u ka prezantuar si baba të bijave bashkëjetuesin aktual.

 • Del nga studio e Pa Gjurme ‘çmendet’ Bledar Biba/Dhunon djalin, thyen makinat e fqinjëve

  Një situatë dramatike u shenua pas emisionit “Pa Gjurme”, ku më 14 qershor, personazhi Bledar Biba u arrestua nga uniformat blu te qytetit te Lushnjes. 43- vjecari, sapo u largua nga ambientet e report tv dhe kishte mberritur ne banese mesohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj partneres së tij, dhe djalit të mitur M.B, 13 vjeç. Nga informacionet e uniformave blu, ku keto te fundit vune ne djeni edhe stafin e Pa Gjurme, Bledar Biba pasi ka ushtruar dhune, ka hedhur disa sende dhe orendi shtëpiake nga dritarja e banesës së tij që ndodhet në katin e 5-të të një pallati, duke shkaktuar dëme tek dy automjetet tip 'Benz' dhe 'Nisan" që ishin të parkuara poshtë pallatit. Arrestimi u be ne flagerance dhe Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprat penale "Dhunë në familje" dhe "Shkatërrimi i pronës"Ndërkohë nje dite më parë Bledar Biba së bashku me djalin e tij të mitur iu bashkuan studios së emisionit "Pa Gjurmë" për t'i bërë thirrje nënës së këtij të fundit që të mos e braktiste. Bledari ngriti një lum akuzash për ish bashkëshorten duke vënë në siklet moderatoren dhe juristen Nexhi Beqirin.Edhe i mituri u duk qartë që kishte ndikimin e babait, me imazhin e tij të fshehur ai iu drejtua nënës kështu:Një puntatë e vështirë për gjithë stafin e Pa gjurmë të cilët u detyruan ta mbyllnin më herët intervistën me Bledar Bibën, i cili theu cdo etikë të programit.

 • ‘Se dua nënën,do pres babain të dalë nga burgu’/Pa Gjurmë lidhet me të miturin e dhunuar,reagon nëna

  Një situatë dramatike u shenua pas emisionit “Pa Gjurme”, ku më 14 qershor, personazhi Bledar Biba u arrestua nga uniformat blu te qytetit te Lushnjes. 43- vjecari, sapo u largua nga ambientet e report tv dhe kishte mberritur ne banese mesohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj partneres së tij, dhe djalit të mitur M.B, 13 vjeç. Nga informacionet e uniformave blu, ku keto te fundit vune ne djeni edhe stafin e Pa Gjurme, Bledar Biba pasi ka ushtruar dhune, ka hedhur disa sende dhe orendi shtëpiake nga dritarja e banesës së tij që ndodhet në katin e 5-të të një pallati, duke shkaktuar dëme tek dy automjetet tip 'Benz' dhe 'Nisan" që ishin të parkuara poshtë pallatit. Arrestimi u be ne flagerance dhe Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprat penale "Dhunë në familje" dhe "Shkatërrimi i pronës"Ndërkohë nje dite më parë Bledar Biba së bashku me djalin e tij të mitur iu bashkuan studios së emisionit "Pa Gjurmë" për t'i bërë thirrje nënës së këtij të fundit që të mos e braktiste. Bledari ngriti një lum akuzash për ish bashkëshorten duke vënë në siklet moderatoren dhe juristen Nexhi Beqirin.Edhe i mituri u duk qartë që kishte ndikimin e babait, me imazhin e tij të fshehur ai iu drejtua nënës kështu:Një puntatë e vështirë për gjithë stafin e Pa gjurmë të cilët u detyruan ta mbyllnin më herët intervistën me Bledar Bibën, i cili theu cdo etikë të programit.

 • Vogëlushja Nikol e diagnostikuar me kancer, spitali turk merr përsipër operacionin. Familja: Na ndihmoni t’i shpëtojmë jetën

  12 ditë më parë bënte një jetë të qetë, bashkë me familjen e saj në qytetin e Policanit, deri ditën kur pasi festoi ditëlindjen e saj të 10-të u mësua se Nikol Dashi vuante nga një sëmundje e rëndë. Pas hematomës që u dallua nga nëna e saj në shpatullën e djathtë, do të dërgohej me urgjencë drejt spitalit të Tiranës, aty ku pas ekzaminimeve, diagnoza përcaktoi se vogëlushja vuante nga një masë e madhe tumorale.

 • Vogëlushja Nikol e diagnostikuar me kancer, spitali turk merr përsipër operacionin. Familja: Na ndihmoni t’i shpëtojmë jetën

  12 ditë më parë bënte një jetë të qetë, bashkë me familjen e saj në qytetin e Policanit, deri ditën kur pasi festoi ditëlindjen e saj të 10-të u mësua se Nikol Dashi vuante nga një sëmundje e rëndë. Pas hematomës që u dallua nga nëna e saj në shpatullën e djathtë, do të dërgohej me urgjencë drejt spitalit të Tiranës, aty ku pas ekzaminimeve, diagnoza përcaktoi se vogëlushja vuante nga një masë e madhe tumorale.

 • ‘E dhunova dhe më kushtoi shumë’/Rrëfehet babai i penduar, sot 20-vite pa e parë djalin

  Xhemal Halimi është nja baba nga qyteti i Durrësit, i cili i drejtohet emisionit ’Pa Gjurmë’, pasi është në kërkim të djalit të tij. 29-vjecari Sami Halimi, prej 18 vitesh jeton me nënën në Itali dhe nuk ka asnjë kontakt me babain. Pas divorcit të prindërve në vitin 2003 në shtetin fqinj, asokohe një 9-vjeçar mori kujdestarinë e nëns. Cifti u divorcuan, ndërsa i ati përfundoi pas hekurave me akuzën e dhunës në familje me katër vite heqje lirie. Me daljen nga burgu, Xhemal Halimi nuk e pa më të birin, pasi ai mori espuls nga autoritetet italiane dhe u kthye në Shqipëri. Që nga ai moment, përvec kujtimeve për djalin, të vetmet që i kanë mbetur nga ajo kohë janë fotografitë që i ruan me fanatizëm. Gabimet e së shkuarës i kushtuan rëndë babait, I cili përlot me rrëfimin e tij, kur thotë se emrin e të birin e mban tatuazh në krahun e djathtë. Ai nuk harron kurrë marrëdhënien që kishte patur me të, kur e zinte gjumi në krahët e tij. Cifti emigruan në vitin 1992 drejt Italisë, aty ku qëndruan sëbashku deri në vitin 2002. Konfliktet që lindën më pas, ndanë djalin nga babai i cili ka humbur kontaktet me Mimin e tij, sikundër i thërriste me përkëdheli. Sot, Xhemal Halimi jeton i vetëm, në qytetin bregdetar dhe numëron ditët në kalendar duke shpresuar t’i dëgjojë zërin të birit, që tashmë është bërë burrë. Ai nuk ka askënd ku të qajë brengën që e mundon prej vitesh.

 • Sëmundja i deformon trupin, 33-vjeçarja:S’mundem më, nuk dua të lë fëmijët jetim

  Pamundësia për të kryer operacionin që i nevojitet po i merr jetën cdo ditë e më shumë kësaj 33-vjecareje. Nexhmie Gilani nga Lezha është diagnostikuar me sëmundjen e "Spondilit Ankilozant " 11 vite më parë, e cila i ka deformuar shtyllën kurrizore. Nënës së 3 fëmijivë i duhet që të kryejë dy ndërhyrje, njërën në këmbën e djathë dhe tjetrën në shtyllën kurrizore, të cilat kanë një kosto prej 32 mijë e 800 euro. Për familjen Gilani kjo është një kosto shumë e madhe që nuk mund ta përballojnë dot, prandaj ato kërkojnë ndihmën e emisionit ' Pa Gjurmë' si shpresën e tyre të vetme. Mine Duka, Nëna e Nexhmies, rrëfen se kjo e fundit ka tentuar edhe të vetvritet nga dhimbjet e shumta që ndjen prej sëmundjes. ‘Unë kërkoj nga ju që të ma ndihmoni vajzën, nuk e përballojmë dot me lekët se skemi jemi dhe të varfër. Ajo do bëj dy operacione, si fillim këmbën pastaj edhe të shtyllës kurrizore, por nuk e përballojmë dot,që vajza të eci lirshëm. E marrin fëmijët përdore që të eci të shkojë të kryejë nevojat e veta. Dua të më ndihmoni të kryejë operacionin vajza sepse doktorrët i kanë thënë se duhet bërë sa më shpejt përndryshe asaj do t'i hy përbrënda tek organet e brëndshmë. Do i iki jeta vetëm pse nuk kemi lekët ne.’ Nexhmia, 33-vjecarja e sëmurë kujton momentin sesi iu shfaqën shënjat e para. Ajo gjithashtu shprehet se ndërkohë që vitet ikin, sëmundja po e mundon cdo ditë e më shumë. ‘Jam diagnostikuar me Spondilit Ankilozant. Gjithcka filloi 11 vite më parë, pasi linda djalin e tretë, 8 muaj më pas fillova të kisha dhimbje dhe shpina filloi të deformohej. Vitet po ikin dhe unë po ndjej lodhje cdo ditë e më shumë. Jam 33 vjec. Është shumë e vështirë për të lëvizur më ndihmojnë fëmijët. Kam dhimbje gjatë gjithë kohës. Marr qetsuse. Zgjidhja e vetme është ndërhyrja që më lejon të lëviz lirshëm. Kërkoj ndihmën e gjithë shqiptarëve të kryej operacionin që të eci edhe unë si gjithë të tjerët.’

 • ‘M’u errën sytë e dhunova,ajo më tradhëtoi’/Historia e 65-vjeçarit të braktisur,apeli ndaj fëmijëve

  Xhemal Halimi është nja baba nga qyteti i Durrësit, i cili i drejtohet emisionit ’Pa Gjurmë’, pasi është në kërkim të djalit të tij. 29-vjecari Sami Halimi, prej 18 vitesh jeton me nënën në Itali dhe nuk ka asnjë kontakt me babain. Pas divorcit të prindërve në vitin 2003 në shtetin fqinj, asokohe një 9-vjeçar mori kujdestarinë e nëns. Cifti u divorcuan, ndërsa i ati përfundoi pas hekurave me akuzën e dhunës në familje me katër vite heqje lirie. Me daljen nga burgu, Xhemal Halimi nuk e pa më të birin, pasi ai mori espuls nga autoritetet italiane dhe u kthye në Shqipëri. Që nga ai moment, përvec kujtimeve për djalin, të vetmet që i kanë mbetur nga ajo kohë janë fotografitë që i ruan me fanatizëm. Gabimet e së shkuarës i kushtuan rëndë babait, I cili përlot me rrëfimin e tij, kur thotë se emrin e të birin e mban tatuazh në krahun e djathtë. Ai nuk harron kurrë marrëdhënien që kishte patur me të, kur e zinte gjumi në krahët e tij. Cifti emigruan në vitin 1992 drejt Italisë, aty ku qëndruan sëbashku deri në vitin 2002. Konfliktet që lindën më pas, ndanë djalin nga babai i cili ka humbur kontaktet me Mimin e tij, sikundër i thërriste me përkëdheli. Sot, Xhemal Halimi jeton i vetëm, në qytetin bregdetar dhe numëron ditët në kalendar duke shpresuar t’i dëgjojë zërin të birit, që tashmë është bërë burrë. Ai nuk ka askënd ku të qajë brengën që e mundon prej vitesh.

 • Zhduket pa gjurmë babai i dy fëmijëve, e bija lidhet live me dëshmitarin: Babain e ke në Selanik!

  Kasem Brisku nga komuna Kozare e Kucovës, rezulton i zhdukur për familjarët që prej 27 shkurtit të vitit 2018. Ishte një natë e ftohtë dimri kur Kasemi dhe bashkëshortja e tij Xhevahirja ranë për të fjetur dhe dy fëmijët e tyre gjithashtu. Rreth orës 3 të mëngjesit, vajza e familjes kërkon ndihmë tek prindërit, e trembur për shkak të motit të keq. Babai e lë të bijën të flinte me nënën e saj dhe largohet për në dhomën tjetër. Askujt nuk do t’i shkonte në mendje se prishja e gjumit atë natë dimri, do të trazonte mendimet e 52-vjecarit, i cili largohet papritur. Kur familjarët u zgjuan në mëngjes, Kasemi nuk ndodhej në dhomën e fëmijëve, ku ishte shtrirë për të fjetur. Të alarmuar ata i vihen pas për ta kërkuar por, përvec derës së hapur dhe gjurmëve që kishte lënë 52-vjecari në tokën e lagësht, deri në fund të rrugicës, asgjë nuk kishte mbetur tjetër. Celularin e kishte ende mbi jastëk, ndërsa paketën e cigareve e kishte marr me vete. Shumë pikëpyetje të asaj nate dimri ngre zhdukja e mistershme e Kasemit, ndërsa doli nga shtëpia me rrobat e gjumit. Familjarët bëjnë denoncimin në polici, por pa mësuar asgjë për fatin e Kasemit. 52-vjecari nuk vuante nga asnjë sëmundje, por qëndrimi i tij i menduar, ndërsa pinte i mërzitur shumë cigare kishte rënë në sy të familjarëve, por jo se ai një ditë do të zhdukej papritur. Kjo është hera e parë për familjen që 52-vjecari largohet pa komunikuar me askënd, ndërsa në dijeninë e tyre nuk ka patur konflikt me askënd.

 • ‘Djalin ma mbajnë peng në Konispol’/Denoncohet live nga nëna humbja e Maradona Ibrahimit

  Maradona Ibrahimi humb gjurmet kur kthehet nga Tirana, pasi i thote nenes se do ikte te pinte nje kafe. Marie Ibrahimi jetonte vetem me djalin, Maradonen pasi bashkeshorti kishte nderruar jete, dhe femijet e tjere jetojne jasht kufirit shqiptar. Maradona Ibrahimi I lindur ne vitin 1989 ne Gjirokaster, kishte 4 vite qe kurohej nga nje semundje nje mushkeri , ne spitalin “Nene Tereza”, ne Tirane. Nje muaj para se te humbiste gjurme ai ka shfaqur shenja te problemit mendor.Me date 31 Korrik I thane qe te shtrohej ne spital, ne Tirane, por kur e derguan , doktoret nuk e mbajten. I dhane vetem disa medikamente dhe u kthyen perseri ne Gjirokaster. Ai I tha nenes se tij se do te pinte nje kafe tek Ura e Lumit dhe se do te kthehej ne shtepi. Nena u largua dhe qe nga ai moment ajo nuk e pa me djalin. Doli ta kerkonte por nuk e gjeti. Pak me vone I vjen nje telefonate nga nje numer I panjohur,ishte djali I cili e pyeti nenen e tij “Ku Je” ? Me pas e mbylli celularin. Nena e ka marre perseri dhe ne celular I doli nje burre. Ai I tha se ishte nje shites gazetash ne nje dyqan, ne qender te Sarandes dhe se djali kerkonte nenen e tij dhe se me pas ishte larguar. Nena ka bere denoncimin ne polici, por nga e cila nuk mesuar asgje. Diten qe ishte larguar ai kishte veshur nje bluze te bardhe, nje pale xhinse te shkurtra dhe nje pale atlete jeshile.

 • ‘S’është nënë,djalin kur të vdes do e takoi’/Trondit 44-vjecari me deklaratat për ish bashkëshorten

  Nëna e braktisi që kur ishte ende një foshnje 4 muajshe, por sot nuk i jep firmën që djali 14-vjecar kërkon të shkollohet në Gjermani. M. B u rrit nga babai i tij, pasi nëna e braktisi dhe nuk u interesua më për të. Ajo u largua drejt Italisë ndërsa djali i vogël u rrit në qytetin e Lushnjës. Babai i tij Bledar Biba vjen në studion e emisionit ’Pa Gjurmë’ për të rrëfyer të gjithë peripecitë e një babai, që ka sakrifikuar gjithcka për të t’u kujdesur për djalin e vetëm. 44-vjeçari bëri zgjidhje martese me ish-bashkëshorten e tij Floreta Bibën në dhjetor të vitit 2007, ndërsa mori dhe kujdestarinë mbi djalin. Por peripecitë e jetës për 44-vecarin nga Lushnja nuk përfunduan me kaq. Prej afro tre vitesh ai ka edhe një proces të hapur gjyqësor, pasi akuzohet për dhunë në familje dhe kanosje. Ceshtja e një prone e futi në konflikt të hapur me hallën e tij 70-vjecare, e cila fatkeqësisht ka ndërruar jetë 6 muaj më parë. 44-vjecari kërkon rihapjen e hetimeve mbi shkaqet e vdekjes së të moshuarës, ndërsa ka edhe dyshimet e tij. Për të gjitha këto çeshtje, që rëndojnë mjaft mbi supet e tij si baba, por edhe nip Bledar Biba vjen në studio të kërkojë drejtësinë e munguar, dyerve të gjykatave. Së fundmi emri i tij është lakuar mbi përfshirjen e një tjetër ngjarje të nodhur në qytetin e Lushnjes.

 • Nëna braktis djalin, pas 15 vitesh i biri prek nga‘Pa Gjurmë’:Më mungon, por dashurinë timë nuk e ka

  Nëna e braktisi që kur ishte ende një foshnje 4 muajshe, por sot nuk i jep firmën që djali 14-vjecar kërkon të shkollohet në Gjermani. M. B u rrit nga babai i tij, pasi nëna e braktisi dhe nuk u interesua më për të. Ajo u largua drejt Italisë ndërsa djali i vogël u rrit në qytetin e Lushnjës. Babai i tij Bledar Biba vjen në studion e emisionit ’Pa Gjurmë’ për të rrëfyer të gjithë peripecitë e një babai, që ka sakrifikuar gjithcka për të t’u kujdesur për djalin e vetëm. 44-vjeçari bëri zgjidhje martese me ish-bashkëshorten e tij Floreta Bibën në dhjetor të vitit 2007, ndërsa mori dhe kujdestarinë mbi djalin. Por peripecitë e jetës për 44-vecarin nga Lushnja nuk përfunduan me kaq. Prej afro tre vitesh ai ka edhe një proces të hapur gjyqësor, pasi akuzohet për dhunë në familje dhe kanosje. Ceshtja e një prone e futi në konflikt të hapur me hallën e tij 70-vjecare, e cila fatkeqësisht ka ndërruar jetë 6 muaj më parë. 44-vjecari kërkon rihapjen e hetimeve mbi shkaqet e vdekjes së të moshuarës, ndërsa ka edhe dyshimet e tij. Për të gjitha këto çeshtje, që rëndojnë mjaft mbi supet e tij si baba, por edhe nip Bledar Biba vjen në studio të kërkojë drejtësinë e munguar, dyerve të gjykatave. Së fundmi emri i tij është lakuar mbi përfshirjen e një tjetër ngjarje të nodhur në qytetin e Lushnjes.

 • Jam rritur pa nënë, më mungon era e saj’/Lë fëmijet largohet drejt Italië,në kërkim të Lirije Pjecit

  Ruzhdie dhe Jonuz janë prindër të 5 fëmijëve. Lirijes, Flamurit, Florës, Indritit dhe Festimit. Lirija është fëmija i parë i familjes, e cila u martua me Haki Shalën që në vitin 1980. Me fillimin e jetës në cift marrëdhëniet mes tyre nisën të ndryshonin aq sa Haiku nisi të ushtronte dhunë fizike ndaj së shoqes për shkak të xhelozisë. Liria nuk ua rrëfeu kurrë prindërve hallin që kishte në familje. Cifti u bënë prindër të tre fëmijëve Anitës vajza e parë erdhi në jetë në vitin 1983, por edhe pas kësaj asgjë nuk ndryshoi në marrëdhënien mes tyre. Hakiu vijonte dhunën. Pas afro 4 vite martesë vjen në jetë djali, Saimiri. Ishte viti i ndryshimeve të mëdha kur cifti nga kavaja vendosën të shpëtnguleshin në Shkallnur të Durrësit në vitin 1991. Një vit më pas erdhi në jetë fëmija i tretë Manjola. Kur dhuna ishte e vazhdueshme ndërsa në jetë kishin ardhur tre fëmijët kryefamiljari krijon një lidhje paralele. Këtu përfundoi gjithcka Liria vendos të divorcohet dhe gjykata vendos që dy fëmijët e parë ti marrë bashkëshorti, ndërsa Manjola e vogël të jetojë me Lirien, nënën. Në këto kushte cifti nisi të jetonte secili jetën e vet. Hakiu rimartohet edhe ai dhe sjell në jetë edhe 4 fëmijë të tjerë. Fati kishte rezervuar të papritura për Lirien e cila pasi ndahet nga bashkëjetuesi i parë vendos të largohet drejt Korces së bashku me vajzën. Nis një tjetër bashkëjetesë me një tjetër person. Nga këtu nis edhe misteri i zhdukjes së saj. Ndërsa jetonte në Korce, Liries i vjen një telegram nga kunati i të vëllait, Flamurit. Rifoni ia kishte dorëzuar këtë letër Liries, e cila 3 ditë më pas merr vajzën dhe e shpie tek prindërit në Shkallnur të Durrësit. U pohon se do të kthehej për 10 ditë për të marrë vajzën. Me ikjen e saj dhe me kokën pas, Liria nuk do u kthye më që prej vitit 1995. Prindërit e saj flasin me djalin Flamurin, dhe aty mësojnë se letra i ishte dërguar Liries nga i kunati i tij dhe se për largimin e saj kishin dijeni dy vëllezërit e bashkëshortes së Flamurit. Kunetërit e këtij të fundit e kërcënuan me jetë Flamurin, që të mos e zinte më me gojë ceshtjen e motres së tij. Ndaj dyshimet e familjes mbesin pikërisht aty. Kohë më pas një fqinj u pohon se e kishte parë Lirien në Milano të Italisë dhe se pasi e kishte thërritur në emër ajo ishte larguar menjëherë. Që nga ky episod asgjë nuk u mësua kurër për fatin e Lirie Pjeçit, sot 54 vjeçe…

 • E denoncon për dhunë, humbet dy vajzat e mitura/ Babai nga Lezha rrëfen të vërtetën

  Astrit Gjoka nga Lezha, babai i dy vajzave të mitura, prej 6 muajve nuk ka asnjë kontakt me to. Nëna u largua bashkë me dy të miturat në vitin 2013, duke i dhënë fund marrëdhënies në çift, pas tre vitesh martesë. Vajzat jetojnë me nënën e tyre në Itali, ndërsa babai prej 5 vitesh jeton në Shqipëri. Kontaktet me të bijat 9 dhe 8 vjece kanë qenë të rregullta, deri në momentin kur bashkëshkortja u bëri bllok të gjitha kontakteve me babain, ai i cili kërkon ndihmën e emisonit ’Pa Gjurmë’. Kur mbeten edhe pak ditë nga përfundimi i divorcit, babai prej muajsh është nuk ka asnjë informacion për të bijat. 39-vjeçari u martua me Matilda Gjokën nga Mirdita në vitin 2011. Ai vendosi ta marr nusen në Italia ty ku jetonte prej 20 vitesh. Në fillim marrëdhënia mes tyre ishte e mirë, deri në momentin kur bashkëhsortja nisi të kishte të tjera kërkesa. 29-vjecarja i kërkonte bashkëshortit të zhvendoseshin nga Bolonja, Rimi Forli di Romania drejt Romës aty ku jetonte nëna e saj. Astriti nuk pranoi, ndërkohë që në jetë ksihin ardhur edhe dy vajzat. Pas refuzimit të bashkëhsortit për ta ndjekur pas nëna vendosi t’I marr vajzat dhe të alrgohet nga shtëpia, pas denoncimit që bën për të shoqin për dhunë psikologjike në familje. Ishte viti 2013 kur, fëmijët ishin të vogla dhe të trija strehohen në institucion. Një muaj më pas, nëna kërkon të kthehet në shtëpi, por Astriti nuk e pranoi më si gruan e tij. Ai I ofroi një tjetër mundësi, atë të marrjes së një shtëpie me qera, pasi përvec fyerjes që ndjeu si bashkëshort, meraku i vetëm i tij ishin vajzat e mitura, më e vogla 5 muajshe në atë kohë.

 • Divorcon gruan, arratiset me të dashurën nga Kopliku/Familja në kërkim të Vehbi Pepës

  Pas divorcit me bashkëshorten Vehbi Pepa nga Shkodra u largua në Tuz të Malit të Zi, në vitin 1991, atje ku u strehua tek kushërinjtë e tij. 24-vjecar punoi si coban deri në vitin 1993. Ai rikthehet sërish në vendlindje, nga ku mplekset me një vajzë me inicialet V.GJ nga Kopliku, të cilën e rrëmbeu për qëllime ende të panjohura, duke u larguar drejt qytezës Klina në Kosovë. Në vitin 1993, kur edhe humbi gjurmët, Vehbiu u implikua në një ngjarje, që do të ngrinte pikëpyejtje të mëdha. Sipas të dhënave nga familjarët të dy kanë qëndruar në banesën e një të moshuare. Dy muaj më pas në atë shtëpi kanë torkitur tre persona, të cilët kanë kërkuar Vehbiun. Ata i kanë ofruar punë në një lokal, në pronësi të M. RR, nga Peja.Pasi ka dalë nga dera e asaj banese Vehbiu nuk është kthyer më. 3 vite më pas, në 1996 vajza, me të cilën ai pati një marrëdhënie kthehet tek prindërit e saj në Shkodër. Pas shumë insistimeve ajo takohet me familjarë të Vehbiut, duke i rrëfyer ngjarjen e asaj dite. Me zhdukjen e Vehbiut, mësohet se pronari i lokalit ku ai do të fillonte punë ishte martuar me vajzën nga Kopliku. Kjo gjë ka ngritur dyshimet tek familjarët, se janë pikërisht këta persona që kanë lidhje me zhdukjen e Vehbi Pepës. Ndërsa ende nuk ka gjurmë të shkodranit, vajza që ai rrëmbeu vite më parë V. Gj është ende e martuar me burrin nga Peja dhe jëtojnë jashtë kufijve shqiptarë. Në studion e emisionit Pa Gjurmë, Maliq Pepa kërkon të mësojë një te vërtetë për vëllanë e humbur afro 28 vite më parë.

  Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni çdo të hënë, të martë, të premte në orën 16:55 dhe çdo të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

 • Zhduket në 2020 fieraku/Dy muaj pas, dikush la celularët e të tij në banesën bosh

  U zhduk në rrethana misterioze, Altin Cenaj rezulton i humbur që prej 19 gushtit të vitit 2020. Ai doli nga banesa e tij në lagjjen ’15 tetori’ të qytetit të Fierit, por nuk u kthye më. Detajet e zhdukjes i rrëfen në studion e emisionit ’Pa Gjurmë’ në Report TV, i vëllai Hysen Cenaj. Ai thotë se paraditen e datës 19 gusht kishte konsumuar një kafe me shokun e tij të ngushtë, të cilit nuk i kishte komunikuar asgjë lidhur me vendimin për t’u larguar. 46-vjeçari jetonte në njëjtën banesë me xhaxhain dhe nusen e tij, ndërsa ishte i pamartuar. Askush nga fqinjët nuk e kishte parë të largohej përgjatë rrugicën së lagjjes, ndërsa tre ditë më pas familjarët bënë denoncimin në policinë e Fierit. Ata e përshkruajnë një djalë të qetë, i cili nuk kishte patur kurrë konflikte me askënd. Më parë kishte punuar si mekanik, ndërsa pak para se të humbiste gjurmët kishte mbetur i papunë. Altini u largua krejt papritur pa marrë asnjë mjet identiteti me vete, përveç rrobave të trupit. Asnjë nga familjarët nuk din të thotë me siguri arsyen, që e shtyu Altinin të zhduket në këtë mënyrë, ndërsa një gjë të tillë nuk e kishte bërë kurrë më parë. Ata provuan t’i binin numrit të tij, por celulari rezultoi i fikur. ’Ne kemi bërë denoncim dhe gjithcka për ta kërkuar por nuk kemi gjetur asnjë. Ai nuk kishte asnjë ves, apo komflikt me dikë. Xhaxhai tha që e kishte lënë në shtëpi, por kur u kthye nuk e gjeti aty. Kam ardhur tek ju që të paktën dikush të japi një sinjal. Pasaportën dhe kartën e identitetit e kishte lënë aty. Në shtëpi nuk mungonte asgjë pervec rribave që kishte veshur. Telefoni i tij rezultoi i fikur. Vëllai dispononte vetëm një numër telefoni që e kishte prej vitesh. Askush në lagje nuk e ka parë atë ditë që u largua. Paradite në datë 19 kishte pirë kafe me një shok, ai ishte kthyer në shtëpi më pas kur humbi gjurmët.Ai kurrë nuk ankohej për asgjë, as tek shokët e tij.Nuk e di nëse ka patur ndonjë hatër mbetje prej tij, por ai kurrë nuk është shprehur për asgjë.Në banesë ishin vendosur dy telefona në një karrige tek dhoma e tij e gjumit’. Për habi të familjarëve, dy muaj pasi 46-vjecari rezultonte i humbur, dy telefona, njëri prej të cilëve i ngjashëm me atë që përdorte i riu ishin vendosur brenda në banesë, pikërisht në dhomën ku ai flinte. Pikëpyetje të mëdha u ngritën nga familjarët, se kush i solli dy aparatët celularë ? Ai ishte vetë Altin Canaj, apo një tjetër person anonim ? ’Dy muaj pasi ai kishte humbur gjurmët dikush kishte future dy celularë. Kush hyri ? Policia më parë nuk i kishte gjetur, ato u konstatuan nga kunata. Kur u lajmëruan përsëri policia erdhi dhe i mori, ndërsa i kanë mbajtur për ekzaminim. Askush nga familjarët nuk panë askënd të hynte në banesë. Në dhomën e tij u gjet edhe një kartë telefoni, të gjitha janë për ekzaminim. Nga pandemia nuk kemi marr intormacion, ndërsa kjo ceshtje është ende nën hetim. Kush pruri telefonat, njëri identik me atë të vëllait. Njëri nga telefonat ishte më i vjetër. Dritarja e kishte grilën gjysëm të hapur, askush s'mund të hynte nga dritarja. Dera ishte e mbyllur, vetëm Altini kishte celësat. Ne duam të dijmë vetëm që është gjallë. Pse fshihet ? Ai nuk na solli shqetësime kur ishte adoleshent. Marrëdhëniet me ne i kishte shumë të mira’.

 • Kam numrin e të humburit, jeton në Romë’/ Dëshmia shokuese,i humburi telefonohet live

  Guri Hoxha është një 49-vjecar nga Berati i cili humbi kontaktet verën e vitit 2015 nga Madriti i Spanjës. Ai telefonoi për herë të fundit të vëllanë ku i pohoi se ndodhej pikërisht në këtë shtet, ndërsa kishte tentuar të largohej drejt Irlandës. Guri Hoxha ka emigruar që herët në disa shtete, fillimisht në Greqi, Itali dhe Irlandë në vitet 2000. Ende pa krijuar familje ai ka punuar në Irlandë për afro 7 vite, i papajisur me dokumenta të rregullta. Me kthimin e tij në Shqipëri nisi punë në qytetin e lindjes në Berat, ku edhe u martua. Babai i dy fëmijëve vendosi të emigronte sërish, kësaj herë drejt Spanjës. Aty e prisnin disa nga shokët e tij, emrat e të cilëve familjarët nuk ua mësuan kurrë. Viti 2012 e gjen 49-vjecarin në Madrit. Deri në këto momente kontaktet me familjen në Shqipëri i kishte patur të rregullta. Plani i tij ishte të zhvendosej drejt Irlandës, aty ku kishte punuar vite më parë, por ndalohet në kufi dhe kthehet sërish në Spanjë, ku edhe humbi cdo kontakt. Familjarët tentuan të lidheshin me Guri Hoxhën duke e telefonuar në numrin me të cilin ai komunikonte shpesh, por telefoni rezultoi i fikur. Me zhdukjen e 49-vjecarit, bashkëshortja me dy fëmijët 14 dhe 11 vjecare janë larguar. I vetmi që i drejtohet emisionit ’Pa Gjurmë’ është Lutfi Hoxha vëllai i tij.

 • Largohet nga spitali nr.5,’Pa Gjurmë’ gjen në Tiranë 49- vjeçarin nga Lushnja

  Gjendet 49-vjeçari nga Lushnja, Aleksandër Hoxha, i cili u largua më 26 maj të këtij viti nga ambientet e Spitalit Psikiatrik të Tiranës, sapo mjeku i hapi kartelën për shtrim. Ky rast u bë publik në emisionin ’Pa Gjurmë’ nga ku e para dëshmi, që mbërriti në program tregoi vendndodhjen e mundshme të 49-vjeçarit. Ai ishte parë pranë Ambasadës Amerikane rrugës për  tek Qyteti Studenti. Në mënyrë të pavetëdijshme, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor, Aleksandëri kishte kaluar nëpër rrugica ndërsa u gjet në rrugën Ali Demi. Lajmin e gjetjes e konfirmoi vëllai i tij Ferdinand Hoxha.   Gjendja e vëllait është më e mirë se cka qenë. Ende nuk ka filluar mjekimi. Ne e gjetën në të njëjtin vend ki deklaroi dëshmitari. Ai kishte lëvizuar në mënyrë të pavetëdijshme dhe kishte përfunduar në rrugën Ali Demi. Ai ka shumë probleme, mezi ecën nga aksidenti që ka pësuar në Greqi. Ju falenderoj juve që më bëtë gjithcka për ta gjetur. Ai është i shtruar ne Spitalin Psikiatrik të Tiranës në katin e dytë.   Duke besuar tek emisioni ’Pa Gjurmë’ në Report TV, vëllai i 49-vjecarit bën një tjetër apel për ndihmë Kërkoj nga ju të na ndihmoni, ai do ketë nevojë për ndihmë ende, pasi edhe kempin ia kanë hequr, e lanë pa bukë. Ai ka nevojë për shoqërues, pasi nuk ka kush t'i shërbejë. Dua që kontaktin tuaj ta mbaj, se ju jeni televizioni për hallet e popullit.

 • ‘Piu kafen me një shok, nuk u kthye më në shtëpi’/ Misteri i humbjes së 46-vjeçarit Altin Cenaj

  U zhduk në rrethana misterioze, Altin Cenaj rezulton i humbur që prej 19 gushtit të vitit 2020. Ai doli nga banesa e tij në lagjjen ’15 tetori’ të qytetit të Fierit, por nuk u kthye më. Paradite kishte konsumuar një kafe me shokun e tij të ngushtë, të cilit nuk i kishte komunikuar asgjë lidhur me vendimin e tij për t’u larguar. 46 vjec jetonte në një banesë me xhaxhain e tij, ndërsa ishte i pamartuar. Tre ditë pasi humbi gjurmët, familjarët bënë denoncimin në policinë e Fierit. Askush nga fqinjët nuk e pa teksa largohej në rrugicën e lagjjes. Familjarët e përshkruajnë një djalë të qetë, i cili nuk kishte patur kurrë konflikte me askënd. Më parë kishte punuar si mekanik, ndërsa pak para se të humbiste gjurmët kishte mbetur papunë. Ai është larguar krejt papritur pa marrë asnjë mjet identiteti me vete. Asnjë nga familjarët nuk din të thotë me siguri arsyen që e shtyu Altinin të zhduket në këtë mënyrë, ndërsa një gjë të tillë nuk e kishte bërë kurrë më parë. Ata provuan t’i binin numrit të tij, por celulari rezultoi i fikur. Për habi të familjarëve, dy muaj pasi 46-vjecari rezultonte i humbur, dy telefona njëri prej të cilëve i ngjashëm me atë që përdorte i riu ishin vendosur brenda në banesë, pikërisht në dhomën ku ai flinte. Pikëpyetje të mëdha ngriti të familjarët se kush i solli dy aparatët celularë. Ai ishte vetë Altin Canaj, apo një tjetër person anonim ?

 • I largohet nga spitali, e gjen të vëllanë falë emisionit ’Pa Gjurmë’. Familja një tjetër kërkesë për Repor Tv

  Ky rast u bë publik në emisionin ’Pa Gjurmë’ nga ku e para dëshmi, që mbërriti në program tregoi vendndodhjen e mundshme të 49-vjeçarit. Ai ishte parë pranë Ambasadës Amerikane rrugës për  tek Qyteti Studenti. Në mënyrë të pavetëdijshme, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor, Aleksandëri kishte kaluar nëpër rrugica ndërsa u gjet në rrugën Ali Demi. Lajmin e gjetjes e konfirmoi vëllai i tij Ferdinand Hoxha.

  Gjendja e vëllait është më e mirë se ç’ka qenë, e shtruam  në Spitalin Psikiatrik të Tiranës. Ende nuk ka filluar mjekimin. Ne e gjetëm në të njëjtin vend ku deklaroi dëshmitari. Ai kishte lëvizuar në mënyrë të pavetëdijshme dhe kishte përfunduar në rrugën Ali Demi. Aleksandri ka shumë probleme, mezi ecën nga aksidenti që ka pësuar në Greqi. Ju falenderoj juve që bëtë gjithçka për ta gjetur. 

  Duke besuar tek emisioni ’Pa Gjurmë’, vëllai i 49-vjeçarit i drejtohet me një tjetër kërkesë Report TV.

  Kërkoj nga ju të na ndihmoni, ai do ketë nevojë për ndihmë ende, pasi edhe kempin ia kanë hequr, e lanë pa bukë. Ai ka nevojë për shoqërues, pasi nuk ka kush t'i shërbejë. Dua që kontaktin tuaj ta mbaj, se ju jeni televizioni për hallet e popullit.

  Aleksandër Hoxha jetonte në qytetin e Lushnjës dhe kohët e fundit kishte shfaqur probleme të theksuara të shëndetit mendor, duke u bërë i dhunshëm edhe për fqinjët. Një aksident që i ndodhi në Greqi vite më parë, e la me pasoja në kokë, ndërsa ra nga kati i 5-të i një pallati. Divorci me bashkëshorten dhe shkëputja e marrëdhënieve me fëmijët, që jetojnë me nënën e tyre në Greqi rëndoi edhe më shumë gjendjen psikologjike të Aleksandrit. 

   

 • Gruaja e tradhëtoi dhe e futi në burg/Babai nga Durrësi: Biri im, unë po të pres…

  Xhemal Halimi është nja baba nga qyteti i Durrësit, i cili i drejtohet emisionit ’Pa Gjurmë’, pasi është në kërkim të djalit të tij. 29-vjecari Sami Halimi, prej 18 vitesh jeton me nënën në Itali dhe nuk ka asnjë kontakt me babain. Pas divorcit të prindërve në vitin 2003 në shtetin fqinj, asokohe një 9-vjeçar mori kujdestarinë e nëns. Cifti u divorcuan, ndërsa i ati përfundoi pas hekurave me akuzën e dhunës në familje me katër vite heqje lirie. Me daljen nga burgu, Xhemal Halimi nuk e pa më të birin, pasi ai mori espuls nga autoritetet italiane dhe u kthye në Shqipëri. Që nga ai moment, përvec kujtimeve për djalin, të vetmet që i kanë mbetur nga ajo kohë janë fotografitë që i ruan me fanatizëm. Gabimet e së shkuarës i kushtuan rëndë babait, I cili përlot me rrëfimin e tij, kur thotë se emrin e të birin e mban tatuazh në krahun e djathtë. Ai nuk harron kurrë marrëdhënien që kishte patur me të, kur e zinte gjumi në krahët e tij. Cifti emigruan në vitin 1992 drejt Italisë, aty ku qëndruan sëbashku deri në vitin 2002. Konfliktet që lindën më pas, ndanë djalin nga babai i cili ka humbur kontaktet me Mimin e tij, sikundër i thërriste me përkëdheli. Sot, Xhemal Halimi jeton i vetëm, në qytetin bregdetar dhe numëron ditët në kalendar duke shpresuar t’i dëgjojë zërin të birit, që tashmë është bërë burrë. Ai nuk ka askënd ku të qajë brengën që e mundon prej vitesh.

 • Gruaja e tradhëtoi dhe e futi në burg/Babai nga Durrësi: Biri im, unë po të pres…

  Xhemal Halimi është nja baba nga qyteti i Durrësit, i cili i drejtohet emisionit ’Pa Gjurmë’, pasi është në kërkim të djalit të tij. 29-vjecari Sami Halimi, prej 18 vitesh jeton me nënën në Itali dhe nuk ka asnjë kontakt me babain. Pas divorcit të prindërve në vitin 2003 në shtetin fqinj, asokohe një 9-vjeçar mori kujdestarinë e nëns. Cifti u divorcuan, ndërsa i ati përfundoi pas hekurave me akuzën e dhunës në familje me katër vite heqje lirie. Me daljen nga burgu, Xhemal Halimi nuk e pa më të birin, pasi ai mori espuls nga autoritetet italiane dhe u kthye në Shqipëri. Që nga ai moment, përvec kujtimeve për djalin, të vetmet që i kanë mbetur nga ajo kohë janë fotografitë që i ruan me fanatizëm. Gabimet e së shkuarës i kushtuan rëndë babait, I cili përlot me rrëfimin e tij, kur thotë se emrin e të birin e mban tatuazh në krahun e djathtë. Ai nuk harron kurrë marrëdhënien që kishte patur me të, kur e zinte gjumi në krahët e tij. Cifti emigruan në vitin 1992 drejt Italisë, aty ku qëndruan sëbashku deri në vitin 2002. Konfliktet që lindën më pas, ndanë djalin nga babai i cili ka humbur kontaktet me Mimin e tij, sikundër i thërriste me përkëdheli. Sot, Xhemal Halimi jeton i vetëm, në qytetin bregdetar dhe numëron ditët në kalendar duke shpresuar t’i dëgjojë zërin të birit, që tashmë është bërë burrë. Ai nuk ka askënd ku të qajë brengën që e mundon prej vitesh.

 • Zhduket shefi i antidrogës së Ulqinit Telefonatën e fundit njoftoi familjen se do shkonte në Shkodër

  Policia dhe prokuroria e Shkodrës kanë nisur hetimet lidhur me humbjen që më 27 maj të këtij viti të Rudolf Elezoviç, shefi i antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin në Malin e Zi. Elezoviç ka humbur kontaktet që me 27 maj me familjarët e tij në mes të kufirit të ujor të Shqipërisë me Malin e Zi në afërsi të Pentarit dhe Reçit në lumin Buna. Pritet që autoritetet shqiptare të nisin kërkimet përgjatë lumit Buna  Ndërkohë një hetim tashmë  pas dosjes së sjellë nga malazezet ka nisur edhe prokuroria e Shkodrës. Deri më tani mbeten enigmë shkaqet e kësaj humbjeje të 54 vjeçarit ndërsa dyshimet e para janë për një ngjarje kriminale edhe pse deri më tani nuk ka asgjë konkrete dhe për policinë dhe prokurorinë malazeze dhe shqiptare fati i Elezoviç është ende enigmë. Rudolf Elezoviç mban detyrën e shefit të Antidrogës në Ulqin dhe Tivar në Mal të Zi, është zhdukur që në 27 maj . Elezoviç i ka thënë familjes se ishte në kufirin Shqipëri-Mali i Zi, në afërsi të Reçit, në lumin Buna.  

 • 1 Qershori/Humbën fëmijët, nënat urojnë festën me lot në ’Pa Gjurmë’

  Nëna e baballarë, motra dhe vëllezër mes lotëve bëjnë apel për ndihmë, në këtë ditë të veçantë kushtuar pikërisht atyre, që humbën fëmijë dhe sot janë në moshë madhore, por fati i tyre ende nuk dihet. Pista e dyshimit për familjarët mbetet ajo e rrëmbimit, ndërsa ata u zhdukën nga qytete të ndryshme, disa prej të cilëve edhe nga oborri i shtëpisë. Më i vogli 4 dhe e më madhja 14 vjeçe, njihuni me skedën e disa prëj fëmijëve të humbur që u denoncuan në emisionin ’Pa Gjurmë’, nga ku kërkimet vazhdojnë ende sot.

 • Shokon djali ‘Si më gjete, mami tha do plakemi bashkë në izolim’/Qan babai në studio:Shpëtoi!

  Ai ka zbuluar për "Pa Gjurmë"  një detaj të bisedës së tyre, duke thënë se djali ia mbante mend numrin babait, po nëna nuk e kishte lejuar që ta telefononte. Kjo e fundit ia kishte fshirë të gjitha aplikacionet, duke shkëputur çdo kontakt me familjarët brenda dhe jashtë Shqipërisë. "Telefonat që nëna i ka dhënë kanë qenë pa numra vetëm për të lozur dhe nuk ka patur mundësi të me marrë, ai e mbante mënd numrin e telefonit", ka thënë ai. Përtej gjithçkaje, Bledi rrëfen se nuk do e ndalojë për asnjë moment djalin që të komunikojë me nënën e tij, ndonëse ka një kusht, "që në biseda ajo t'i flasë si një nënë" dhe të mos ndikojë negativisht në edukimin dhe rritjen e tij. " Ia nisi duke qarë, ku është nëna, më ka pyetur kur do flasim, i thashë kur të duash. Unë nuk e ndaloj kurrë Mirelën që të takojë djalin, por vetëm të sillet si nënë. Kur e takova djali ishte shumë i trembur dhe e kuptoj sepse ai për dy vite ka qenë i izoluar pa takuar asnjë familjar as në shkollë nuk ka ikur", ka thënë ai.  Nga një fëmijë që nuk donte të fliste me askënd, tani më gjërat kanë ndryshuar. Djali ka nisur të luajë, të flasë me kushërinjtë, të jetojë i lirë...Babai ka sjellë për emisionin "Pa Gjurmë" një video ku 9-vjeçari shfaqet shumë i qeshur teksa luan me kushërinjtë në shtëpi. "Ka ndenjur si i trembur se mendonte se nëna do dilte do e t'i thoshte mos bëj këtë, tani më është i lirë. Sa u largua nga nëna djali reagoi dhe sot është fëmija më i lumtur në botë. Ka dalë nga burgu i nënës së vet. Kur e mora djali hëngri dhe fjeti gjumë deri në 9 të mëngjesit të ditës tjetër dhe ku u zgjua sikur një person tjetër. Më tha si më gjete babi, nëna më tha nuk do na gjesh kurrë do plakemi bashkë", tha babai.

 • Pas arrestimit i dorëzon djalin babait, Mirela Zefi i lutet ta marri me vete në Amerikë

  M.Z ia lë gjithçka në dorë Mirelës për vazhdimësinë e marrëdhënies si 2 prindër të 9-vjeçarit, teksa ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike akuza  që gruaja ka bërë se e ka dhunuar djalin kur ka qenë në Amerikë. "Mundet të gjejë justifikime, por s'ka justifikime, kjo është e vërteta, le të vazhdojë aq më keq do të jetë për të, brenda ligjit duhet të vazhdojë mjekimin dhe është më mirë për të dhe për të gjithë. Të ishte një njeri normal do e kuptonte që me mënyrën se si e ka marrë djalin për dore, do ia marrin për dore. Ajo e ka në dorë, duhet të ndjekë rrugën ligjore, të vazhdojë ilaçet, të kërkojë falje, ajo ka nevojë për ndihmë, mua nuk më ndihmon", tha babai. Një mesazh për Mirelën, ka pasur edhe babai i saj. Nga Amerika në një lidhje 'live' në 'Pa Gjurmë', babai tha se do bëjë gjithçka për t'i ardhur në ndihmë vajzës. "Ju falenderoj të gjithëve që janë interesuar për kërkimin e saj, u kërkoj ndjesë për vuajtjen dhe lodhjen që keni bërë, por ju falenderojë të gjithëve. Po të ishte mirë nuk do e mundte gjithë atë popull për ta kërkuar dhe burrin, vuajtjet shpirtërore, po të ishte në rregull do ishte në shtëpi, se po të donte të ndahej me burrë, rrinte në Amerikë. E kemi kërkuar, edhe gruaja dhe vëllai, ky i fundit ka folur me të, ka folur halla, vajza e axhës së saj. Dëshiroj që të them që ajo është vajza jonë, e lindur dhe e rritur prej nesh, pavarësisht prej gjendjes psikologjike që ka, ato janë punët e tjetër kund, janë punët e Zoti, do të ketë përkrahjen time sa të kem frymë, dua që të kthehet në shtëpi, jam gati që t'i përgjigjem me ca të mundem, për të mirën e saj do të interesohem me të gjitha mundësitë për ta ndihmuar. Unë jam gati, dal edhe në aeroport, i përgjigjem për çdo kërkesë", tha babai.

 • Ironia e fatit. Kërkohej në ’Pa Gjurme’, Mirela Zefi fqinje me gazetaren Odeta Dumen

  Ironia e fatit. Kërkohej në ’Pa Gjurme’, Mirela Zefi fqinje me gazetaren Odeta Dume   Si ka jetuar e fshehur Mirela Zefi me djalin e saj te mitur nga 16 gushti i vitit 2019 deri ne 28 maj 2021? Dy ditë përpara se Gjykata në SHBA të merrte vendimin per djalin e çiftit Zefi, 35-vjecarja me origjine nga Malësia e Madhe  ia ‘mbath’ nga Amerika duke mbërritur në Tiranë. Nëna e Bledi Zefit e dinte që do e humbiste kujdestarine e djalit, ndaj vendosi të largohej nga ky kontinent dhe pse vetë ishte rritur në këtë vend. Sapo kishte mbërritur në aeroportin e Rinasit, më 16 gusht të vitit 2019, ajo telefonoi Shërbimin Social në shtetin ku jetonte, duke i deklaruar - Mos më kërkoni, jam larguar!Mirela, fillimisht ka kërkuar ndihmën e një punonjësi policie në Shkoder, duke i kërkuar t’i gjente një apartament me qira, larg zhurmës dhe qendrës së qytetit.Personi në fjalë, i ka rekomanduar të shkoj në polici, pasi ishte bërë një denoncim për largimin e saj edhe të djalit. Nëna ka refuzuar ta bëj këtë, duke udhëtuar drejt Tiranës ku fillimisht me të birin ka marr një shtëpi me qira në zonën e Kamzës. Aty mësohet se ka qëndruar për pak muaj dhe më pas ka ndërruar zonë. Për të qenë më e sigurtë, ajo zhvendoset në lindje të kryeqytetit, konkretisht në zonën e Freskut.Nga dhjetori i vitit 2019 deri ne shtator 2020, Mirela Zefi ka jetuar në këtë zonë, ku për ironi të fatit banon edhe gazetarja e programit Odeta Dume. Ishte Mirela, ajo qe identifikoi të parën gazetaren Dume në të njëjtën lagje, duke u larguar me urgjencë nga zona e Dajtit, Në një tjetër skaj të kryeqytetit.Këtë herë, nëna kërkon ndihmën e një agjensie imobilare, për një shtëpi me qira në hyrje të Tiranës. Shtatorin e 2020, ajo sëbashku me djalin vendosen midis zonës së Laprakës, pranë Doganës, duke zgjedhur kete here nje shtepi private, ku të mos kishte kontakte me asnjë fqinj.Nga shtatori i vitit 2020 deri ditëne e premte më 28 maj 2021, nëna nuk kishte ndryshuar më adresë, deri momentin qe kur u ndalua nga policia. Ajo ndiqte cdo puntatë të e ’Pa Gjurmë’, duke u ruajtur në një izolim total. Ishte i papritur momenti, kur uniformat blu nenshoqerine edhe te prokurorise Shkoder trokiten ne banesen e Mirela Zefit. Ndalimi i 35-vjecares tronditi edhe djalin e mitur, i cili shpertheu ne britma dhe lot. Nënë e bir u dërguan fillimisht në komisariatin nr.6 në Tiranë, derisa mbërritën unifrmat blu të Shkodrës, pasi denoncimi nga familja Zefi ishte bërë në këtë qytet.Në banesë u gjetën tre komjutera dhe tre celuarë, që përdoreshin nga 35-vjecarja për punën që kryente online, si dhe për porositë në ushqime dhe veshmbathje. Një jetë në izolim, duke patur kontakte vetëm me botën virtuale. Sipas investigimeve të gazetarëve u zbulua se disa telefonata anonime jepnin vendndodhje të ndryshme të Mirela Zefit, me qëllim mos gjetjen e saj. Këto telefonata kryheshin vetëm nga një person, që padyshim ishte miku i saj që e mbështeti dhe e mbrojti gruan, e cila u fsheh dhe humbi kontaktet me të gjithë familjarët e saj.  

 • Ekskluzive/ 4 ditë pas gjetjes së 9-vjeçarit nga 'Pa Gjurmë' takimi emocionues i babë e bir

  Doli nga burgu i nënës së vet"...kështu është shprehur M.Z., babai i B. Z., i cili ishte rrëmbyer prej dy vitesh nga nëna e tij, Mirela, që kishte humbur kujdestarinë, në kushte të vështira shëndetësore, pasi është e diagnostikuar me një crregullim psikologjik që lidhet me paranoja dhe frikën se dikush do t’i rrëmbente djalin.  "Pa Gjurmë" ka publikuar momentin emocionues nga takimi babë e bir, pas 2 vitesh larg. Takimi u realizua në Komisariatin nr.2 paraditen e së shtunës, ndërsa djali e pushtoi në përqafim babanë, që kishte ardhur nga Amerika. Takimi u karakterizua me habinë e djaloshit për mënyrën se si e kishte gjetur i ati, pasi nëna ia kishte mbushur mendjen se "fshihen për gjithë jetën". "Djali është i trembur, ka dy vite pa shkollë. Ai ka ndryshime të mëdha këto ditë që ka qëndruar me mua. Ka qëndruar dy vite në izolim. Ishte shumë i trishtuar, dhe unë vetë u trishtova kur e pashë. Vetë djali më thotë si më gjete. Ajo ia ka mbush mendjen djalit se "babai do me na rrahur me na mbyt". Djali mu duk tamam si vajzë, ajo ka dashur që djali të mos identifikohej. Kur arrita ju gjeta ju jashtë komisariatit dhe ju falenderoj pa masë. Më pas u futa në komisariat. Mirela i ishte shprehur djalit "se ne do fshihemi për gjithë jetën dhe babai nuk do na gjejë kurrë". Më ka akuzuar për shumë gjërash, por falenderoj zotin që ka vazhduar mjekimet", rrëfeu babai.

  SHOW LESS

 • Ekskluzive/ 4 ditë pas gjetjes së 9-vjeçarit nga 'Pa Gjurmë', takimi emocionues i babë e bir

  TIRANË- "Doli nga burgu i nënës së vet"...kështu është shprehur M.Z., babai i B. Z., i cili ishte rrëmbyer prej dy vitesh nga nëna e tij, M., që kishte humbur kujdestarinë, në kushte të vështira shëndetësore, pasi është e diagnostikuar me një crregullim psikologjik që lidhet me paranoja dhe frikën se dikush do t’i rrëmbente djalin. 

  "Pa Gjurmë" ka publikuar momentin emocionues nga takimi babë e bir, pas 2 vitesh larg. Takimi u realizua në Komisariatin nr.2 paraditen e së shtunës, ndërsa djali e pushtoi në përqafim babanë, që kishte ardhur nga Amerika. Takimi u karakterizua me habinë e djaloshit për mënyrën se si e kishte gjetur i ati, pasi nëna ia kishte mbushur mendjen se "fshihen për gjithë jetën".Djali është i trembur, ka dy vite pa shkollë. Ai ka ndryshime të mëdha këto ditë që ka qëndruar me mua. Ka qëndruar dy vite në izolim. Ishte shumë i trishtuar, dhe unë vetë u trishtova kur e pashë. Vetë djali më thotë si më gjete. Ajo ia ka mbush mendjen djalit se "babai do me na rrahur me na mbyt". Djali mu duk tamam si vajzë, ajo ka dashur që djali të mos identifikohej. Kur arrita ju gjeta ju jashtë komisariatit dhe ju falenderoj pa masë. Më pas u futa në komisariat. Mirela i ishte shprehur djalit "se ne do fshihemi për gjithë jetën dhe babai nuk do na gjejë kurrë". Më ka akuzuar për shumë gjërash, por falenderoj zotin që ka vazhduar mjekimet", rrëfeu babai.

  Ai ka zbuluar për "Pa Gjurmë"  një detaj të bisedës së tyre, duke thënë se djali ia mbante mend numrin babait, po nëna nuk e kishte lejuar që ta telefononte. Kjo e fundit ia kishte fshirë të gjitha aplikacionet, duke shkëputur çdo kontakt me familjarët brenda dhe jashtë Shqipërisë.

  "Telefonat që nëna i ka dhënë kanë qenë pa numra vetëm për të lozur dhe nuk ka patur mundësi të me marrë, ai e mbante mënd numrin e telefonit", ka thënë ai.

  Përtej gjithçkaje, Bledi rrëfen se nuk do e ndalojë për asnjë moment djalin që të komunikojë me nënën e tij, ndonëse ka një kusht, "që në biseda ajo t'i flasë si një nënë" dhe të mos ndikojë negativisht në edukimin dhe rritjen e tij.

 • Ekskluzive/ Flet nëna e 9-vjeçarit që u gjet nga 'Pa Gjurmë': Do punoj që të marrë kujdestarinë e djalit

  Në prani të psikologes, moderatorja Odeta Dume, realizoi një intervistë më nënën e djalit 9-vjeçar Mirela Zefin. Në prani të psikologes, moderatorja Odeta Dume, realizoi një intervistë më nënën e djalit 9-vjeçar Mirela Zefin. E  diagnostikuar me një crregullim psikologjik që lidhet me paranoja dhe frikën se dikush do t’i rrëmbente djalin. 35-vjeçarja zbuloi ekskluzivisht për ’Pa gjurmë’ arsyen e zhdukjes dhe pse në protektoratin e saj mbajti të izoluar edhe djalin e mitur. Mësuese në profesion, për të marr pagesën ajo kishte hapur edhe një llogari bankare në një bankë amerikane të nivelit të dytë në Shqipëri. Ajo ka hedhur akuza të forta në drejtim të burrit të saj.

  Odeta: Me mua mos ki frikë fare, ta them me sinqeritet sepse jam vetë nënë

  Mirela: E ka zënë makina

  Odeta: Ju ka zënë makina. Bledi u lodhe.

  Mirela: E ka zënë makina

  Mirela: Problemi është se…

  Odeta. E ke menduar se çdo bësh

  Mirela: Tani unë do vazhdoj punën dhe të mundohem të marr kujdestarinë e djalit është e domosdoshme sepse ky s'mund të shkojë tek dhunuesi i tij. Ky e ka dëshmuar që në pjesën e mbrapme të tij ka tentuar ta dhunojë, në 12 të natës e kam dëgjuar unë.

  Odeta: Ka tentuar ta dhunojë?

  Mirela: Ka tentuar ta dhunojë djalin seksualisht, gjykata si mund ta kthej nën ato kushte.

  Odeta: Babai ka fituar kujdestarinë ai thotë…

 • Ekskluzive/ 4 ditë pas gjetjes së 9-vjeçarit nga 'Pa Gjurmë' takimi emocionues i babë e bir: Doli prej burgut të nënës së vet

  "Doli nga burgu i nënës së vet"...kështu është shprehur Bledi Zefi, babai i Marjan Zefit, i cili ishte rrëmbyer prej dy vitesh nga nëna e tij, Mirela, që kishte humbur kujdestarinë. "Pa Gjurmë" ka publikuar momentin emocionues nga takimi babë e bir, pas 2 vitesh larg. Takimi u realizua në Komisariat numër 2 paraditen e së shtunës, ndërsa djali e pushtuar në përqafim babanë, që kishte ardhur nga Amerika.

  Ai ka zbuluar për "Pa Gjurmë"  një detaj të bisedës së tyre, duke thënë se djali ia mbante mend numrin babait, po nëna nuk e kishte lejuar që ta telefononte. Kjo e fundit ia kishte fshirë të gjitha aplikacionet, duke shkëputur çdo kontakt me familjarët brenda dhe jashtë Shqipërisë.

 • Pa Gjurmë gjen 9-vjeçarin! Nëna e rrëmbeu dhe e vishte si vajzë! Pas pak takimi i shumëpritur me babain

  Merr fund saga e zhdukjes prej dy vitesh, së nënë e bir gjenden Mirela dhe Bledi Zefi. Këtë të premte policia ka ndaluar 35-vjecaren bashkë ne të miturin në banesën në zonën e Laprakës në Tiranë, ku fshiheshin prej kohësh. 9-vjecari humbi gjurmët bashkë me nënën e tij Mirelën, më 16 gusht të vitit 2019 nga Amerika, kohë në të cilën sistemi TIMS zbuloi se të dy kishin hyrë në Shqipëri.

 • '14 vjeç dhëndërr'! Fejohet me djalin nga Kosova, nëna e nuses: Vjehrri tentoi të abuzonte seksualisht

  '14 vjeç dhëndërr'. Në shekullin e 21-të, kjo është një nga historitë më të pazakonta. 18-vjeçares K.S, nga Elbasani e cila u fejua me shkuesi shtatorin e vitit 2020, me djalin 14-vjeçar M.F, pa e ditur moshën e tij. Megjithatë, fejesa u krye dhe çifti u zhvendosën në Gjermani tetorin e 2020, aty ku jeton familja e dhëndrrit nga Kosova. Kjo histori vjen e rrëfyer nga nëna e vajzës, e cila në emisionin 'Pa Gjurmë' në Report TV erdhi pasditen e kësaj të premte të denoncojë familjarët e dhëndrrit, pasi sipas saj po i mbajnë ’peng’ të bijën, duke mos e lejuar të ketë asnjë kontakt me ta në Shqipëri. Kjo nënë nga Elbasani trondit edhe më shumë me rrëfimin e saj, kur akuzon vjehrrin e vajzës se ka tentuar të abuzojë seksualisht me të bijën, dhjetorin e vitit të kaluar, kur në gjendje të dehur i hyri në dhomën e gjumit. K.S, është katër muajshe shtatzënë, por familja e saj në Elbasan jeton ende me frikën se 18-vjeçarja është e rrezikuar. Nëna e saj i bëri apel publikisht, për t’u kthyer në Shqipëri, duke e kërkuar live nga studio e emisionit ’Pa Gjurmë’. Prej një javë e gjysëm ajo nuk ka asnjë kontakt me të bijën.

  Madje, nëna nuk beson se fëmija që vajza e saj pret të jetë i 14-vjeçarit, duke ngritur dyshimet për ngjarjën që ndodhi mbrëmjen e Vitit të Ri, me vjehrrin e saj.

  Edhe pse i ka kërkuar disa herë të kthehet, vajza mban mëri. Stafi ’Pa Gjurmë’ kontaktoi me 18-vjecaren K.S, e cila iu drejtua me tone të ashpra nënës në studio. Në reagimin e saj gjatë transmetimit live, ajo nuk pranoi të vij në Shqipëri, me pretendimin se tashmë e kanë martuar dhe se pret një fëmijë.

  Gjatë telefonatës në ’Pa Gjurmë’, nusja foli prani të vjehrrës, ndërsa kjo e fundit kërkoi të fliste, dy fjalë mbi çdo akuzë të pretenduar nga nëna.

 • Nëna denoncon live se vajza e saj 'mbahet peng' në Gjermani/Reagon e bija:Turp t'i vij,ajo më martoi

  ’14 vjeç dhëndërr’. Në shekullin e 21-të, kjo është një nga historitë më të pazakonta. 18-vjeçares K.S, nga Elbasani e cila u fejua me shkuesi shtatorin e vitit 2020, me djalin 14-vjeçar M.F, pa e ditur moshën e tij. Megjithatë, fejesa u krye dhe çifti u zhvendosën në Gjermani tetorin e 2020, aty ku jeton familja e dhëndrrit nga Kosova. Kjo histori vjen e rrëfyer nga nëna e vajzës, e cila në emisionin 'Pa Gjurmë' në Report TV erdhi pasditen e kësaj të premte të denoncojë familjarët e dhëndrrit, pasi sipas saj po i mbajnë ’peng’ të bijën, duke mos e lejuar të ketë asnjë kontakt me ta në Shqipëri. Kjo nënë nga Elbasani trondit edhe më shumë me rrëfimin e saj, kur akuzon vjehrrin e vajzës se ka tentuar të abuzojë seksualisht me të bijën, dhjetorin e vitit të kaluar, kur në gjendje të dehur i hyri në dhomën e gjumit. K.S, është katër muajshe shtatzënë, por familja e saj në Elbasan jeton ende me frikën se 18-vjeçarja është e rrezikuar. Nëna e saj i bëri apel publikisht, për t’u kthyer në Shqipëri, duke e kërkuar live nga studio e emisionit ’Pa Gjurmë’. Prej një javë e gjysëm ajo nuk ka asnjë kontakt me të bijën.

  Madje, nëna nuk beson se fëmija që vajza e saj pret të jetë i 14-vjeçarit, duke ngritur dyshimet për ngjarjën që ndodhi mbrëmjen e Vitit të Ri, me vjehrrin e saj.

  Edhe pse i ka kërkuar disa herë të kthehet, vajza mban mëri. Stafi ’Pa Gjurmë’ kontaktoi me 18-vjecaren K.S, e cila iu drejtua me tone të ashpra nënës në studio. Në reagimin e saj gjatë transmetimit live, ajo nuk pranoi të vij në Shqipëri, me pretendimin se tashmë e kanë martuar dhe se pret një fëmijë.

  Gjatë telefonatës në ’Pa Gjurmë’, nusja foli prani të vjehrrës, ndërsa kjo e fundit kërkoi të fliste, dy fjalë mbi çdo akuzë të pretenduar nga nëna.

Për lajme të tjera kërkoni në arkiv