Artikuj nga Artur Ajazi
 • Ja dhe shtatori iku, po tani?

  Ja dhe shtatori iku, u pushua së foluri për babalet dhe shumë gjëra të tjera, ja dhe “revolucioni popullor” nuk u bë, po tani, tani çfarë do të bëjë Lulzim Basha dhe opozitaristët e tij besnikë të revolucionit? Asgjë

 • Parlamenti shëtitës i opozitës, u bë gazi botës

  Edhe vajtja e 'Parlamentit Shëtitës' në Vlorë (që të kujton cirkun shëtitës) dhe jo në sallën e Kuvendit ku trajtohen dhe rrihen problemet dhe miratohen ligjet aq të rëndësishme për vendin dhe shqiptarët, ishte show i radhës i kryetarit Lulzim Basha.

 • A do të ketë Vetting edhe për ish-spiunët e Sigurimit në PD, zoti Basha?

  ...Mungesa e spastrimeve (apo e katharsis) nga rradhët e saj, të ish-spiunëve të Sigurimit të Shtetit, tregon se akoma në kupolën e saj drejtuese ka mëndje të sëmura dhe hileqare...

 • Përse Basha mblodhi pasanikët e PD në Elbasan?

  Edhe në Elbasan, zoti Basha nuk kishte munguar të merrte si pararojë të takimit Fatmirin e PR, Dashin, e LZHK, apo dhe Petritin e LSI.

 • A po kërkon Basha të 'bashkëqeverisë' sërish me socialistët?

  Fillimisht gjithçka dukej si serioze, dukej si revolucion i nisur nga zoti Basha për të rrëzuar qeverinë Rama për të rimarë pushtetin e humbur në 2013, pasi shprehej se “nuk ka njeri të ndalë Republikën e Re”.

 • Shtatorët (dhe tetorët) e vetmuar të PD

  Duke futur në “axhendën opozitariste” edhe muajt e vitit, duket se partia e vetme opozitariste mbetet kampione e padiskutueshme e dështimit dhe shterpësisë në politikën shqiptare.

 • Nuk latë njeri pa baltosur

  Nuk lanë zyrtar vendor dhe qëndror, nuk lanë ambasador dhe kryesues të trupit diplomatik pa baltosur, kur u prishen pazaret politike, dhe kjo ndodh me një parti të vjetër sa vetë tranzicioni politik në Shqipëri.

 • Përse PD i është turrur Teatrit?

  Ka disa muaj që PD e sotme, e gjendur në ankth, frikë, panik politik, klasor e social, i është turrur Teatrit Kombëtar, duke mos lënë gjë pa bërë, pa sajuar, pa thënë dhe pa kurdisur, me pretendimin se gjoja “po shembin kujtesën kombëtare"...

 • Pasojat e tmerrshme të “Plepave”

  Duke marrë nga rruga njerëz me profesione të tilla si tornitorë, axhustatorë, teknologë apo dhe agronomë, qeveritarët e postkomunizmit, i dërguan ata në Plepa të Durrësit, nga ku brenda 6 muajve i çertifikuan si “prokurorët dhe gjyqtarët e të ardhmes

 • Kur do të hapë PD 'negociatat' me bazën e partisë?

  E ndarë në grupe dhe fraksione, e ndarë në “njerëzit e Bashës” dhe “njerëzit e Berishës”, e ndarë në “të zhgënjyerit dhe të kënaqurit e Bashës dhe Berishës” kjo parti aktualisht ka humbur sot busullën e drejtimit të saj politik.