POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Grupi i PS, Rama i pakënaqur me deputetët: Të punojmë sikur zgjedhjet të jenë këtë qershor

Edi Rama

TIRANE-Kryetari i PS, Edi Rama është shprehur i pakënaqur me punën në terren nga deputetët dhe degët përsa i përket përgatitjeve për zgjedhjet lokale të 2019. Rama ka kërkuar që të punohet më shumë me bazën, sikur zgjedhjet të ishin këtë qershor.

Të punohet më shumë me bazën. Të shpërndaheni nëpër zonat tuaja. Drejtuesit e degëve në rrethe të jenë të përkushtuar. Angazhimi në terren duhet të jetë maksimal. Të punojmë sikur zgjedhjet të jenë këtë qershor.

Edi Rama në mbledhjen e grupit të PS

Seanca e kaluar me tensione dhe përjashtime është bërë pjesë e mbledhjes së grupit parlamentar. Rama mësohet t’u ketë kërkuar deputetëve të tij të ruajnë qetësinë.

Nuk duhet ti kundërpërgjigjemi provokimeve të opozitës

 Edi Rama në mbledhjen e grupit të PS

Në grup është diskutuar edhe rendi i ditës për të enjten dhe axhenda partiake dhe qeveritare.

d.ba.
Komento

Komente

 • oboboboboooooooooo: 16/04/2018 15:15

  Si po duken bathet s'ka per ta rujt me , as Basha dhe as Rama per popullin , do shkoje cdo gje virtuale vetem me kompjuter dmth vet do shkruajn % per pjesmarrje ne votime dhe po vete DO TE NDAJNE % kush fiton apo humb ( ATA TE DY NUK HUMBIN GJE)do mbushin nja dy sheshe me njerez si puna jone duke brohoritur per njerin e tjetrin sikur popullin e preu barku per politiken .

  Përgjigju
 • gimi: 16/04/2018 12:49

  Mire se te vini

  Përgjigju
 • robi: 16/04/2018 12:07

  po perse duhet te vine ne baze, per te na treguar ndonje taxe apo tarife te shpikur nga ju ?per tu thene se jemi te lumtur qe po na rripni per se gjalli??as mos ta marrin mundimin fare.po mundet bejini rrogat tuaja per nje vit sa rrogat e nje punetori dhe paguani taxat si populli i thjeshte,te shohim pastaj sa te lumtur do jeni.po beni gare kush te vjedhi me shume kete popull te mjere.

  Përgjigju
 • armir: 16/04/2018 12:01

  Kta deputetet e tu jane super arrogante, vijne premtojne dhe asnje pune su mbarojne qytetareve,jeni kot qe te gjithe.

  Përgjigju
 • Arber: 16/04/2018 11:38

  Ore ti zoteri te punojne per qytateret njeher pastaj partine, ja si e shfaqni qe skeni asnke lloj interesi per njerezit por i vetmi interes qe keni eshte jetegjatesia e pushtetit. Maskarenj

  Përgjigju
 • Emigrati: 16/04/2018 11:31

  Nuk punohe vetem per te fituat zgjedhjeto zoti k. Minister por punohet perher dhuhet k'te nga katuni jon.

  Përgjigju