• Kronikë

  DOKUMENTI EKSKLUZIV/ 'Gazi helmues' i paditur nga opozita, u ble nga Basha e Berisha në shkurt 2011

  Zbulohet fatura e paguar (pa tender) për 600 granata gazlotsjellës prej 172.000 euro. U porosit pas 21 janarit 2011 për t’u përdor kundër...

 • Politikë

  Intervista ekskluzive/ Glauk Olldashi: Në gjurmët e babit tim, edhe unë në politikë

  Djali 19-vjeçar i një prej eksponentëve të lartë të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, flet në një intervistë ekskluzive për Shqiptarja.com duke...

 • Politikë

  Ish-ministri i Jashtëm Kotzias: Ushtria greke refuzon të njohë kufijtë me Shqipërinë

  Sipas ministrit të sapodorëhequr, ushtria greke refuzon që të njohë kufijtë shtetërorë midis Shqipërisë e Greqisë. Ai është shprehur i shqetësuar...

 • Politikë

  Misteri i dorëheqjes së Xhafajt, 5 hipotezat e mundshme të largimit

  Largimi me konsensus, një sherr i papritur me Ramën , presioni i Saimir Tahirit apo hetimet mbi Vangjush Dako janë disa nga pistat që sollën...

 • Kosova & Rajoni

  Asociacioni i komunave serbe, pse Kosova dhe Serbia nuk bien dakord

  Ja se çfarë përmban dokumenti prej 22 pikash i parimeve të përgjithshme dhe pse bëhet beteja për statutin juridik të Asociacionit.