• Editoriale

  Carlo Bollino: Përse opozita, në vend që të shpikë vota të vjedhura, nuk pyet veten për votat e humbura? 

  Ku qëndrojnë manipulimet elektorale nëse PS fitoi jo se ka shtuar votat, por sepse i ka humbur kundërshtari?  Ç’faj kanë socialistët nëse me 14...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Përbindëshi u vetëgllabërua 

  Sipas qendrave të votimit të numëruara deri tani, Sali Berisha bashkë me Ilir Metën dje kanë marrë 283.292 vota më pak në krahasim me zgjiedhjet e...

 • Editoriale

  Unë nuk jam Fredi Beleri 

  Nëse është shpejt për të thënë që Beleri është fajtor, është edhe tepër shpejt për ta konsideruar viktimë....

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Ai gishti i mesit i Këlliçit, është e njëjta arrogancë që tregon çdo herë që flet

  Këlliçi dhe bashkë me të Sali Berisha ngrenë gishtin e mesit në fytyrë të shqiptarëve të gjitha herët që nuk tregojnë respekt, sa herë nuk...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Misteri i një fushate zgjedhore pa fushatë mediatike 

  Berisha nuk ka fonde legjitime për të bërë fushatën zyrtare, ndaj edhe forcat e tjera të opozitës i përshtaten atij. Përfshi edhe Partinë...

 • Editoriale

  Turpi i çetës Berisha, akuzon të tjerët për krime që kanë bërë vetë

  Yuri Kim e konsideron paradoksale dhe gati të pabesueshme që Sali Berisha i akuzuar për korrupsion edhe nga Shtetet e Bashkuara, të akuzojë për...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Politikanët e urrejtjes, bashkëfajtorë moralë në agresionet ndaj medias

  Sulmi i armatosur kundër Top Channel që i kushtoi jetën rojës së turnit të tretë Pal Kola, 60 vjeç dhe me 5 lekë në xhep, është pamja dramatike e...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Një mesazh i hapur për shpifësat dhe për gjobaxhinjtë 

  Sot disa media afër Sali Berishës lidhën emrin tim me një përgjim hipotetik vjedhur në një kafene, ku përfshihet gazetari Adriatik...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Sali Berisha, si një klandestin në zgjedhje 

  Pasi ka qenë protagonist për 32 vite në skenën politike shqiptare, që sot Sali Berisha nis një fushatë zgjedhore pa asnjë titull. Berisha jo vetëm...

 • Editoriale

  Carlo Bollino: Rama bën mirë që kërkon paga më të larta nga privatët, por të kërkojë edhe ulje të çmimeve

  Ekzistojnë shërbime dhe produkte thelbësore mbi të cilat privatët abuzojnë me çmimet dhe ku asnjë institucion shtetëror dëshiron të...